Учасники ринку газу заборгували ОГТСУ 1,6 млрд грн

У 2020 році було відібрано з системи магістральних газопроводів 2,4 млрд куб. м газу на суму 10,4 млрд грн, але оплачено було лише 80% (загальна сума заборгованості – 1,6 млрд грн).

Основними боржниками перед ОГТСУ за утворені негативні небаланси є оператори газорозподільних мереж (міськ-, облгази), повідомляє пресслужба ОГТСУ.

У 2020 році було відібрано з системи магістральних газопроводів 2,4 млрд куб. м газу на суму 10,4 млрд грн, але сплачено було лише 80%. Загальна сума заборгованості – 1,6 млрд грн. Основними боржниками перед ОГТСУ за утворені негативні небаланси є оператори газорозподільних мереж (міськ-, облгази). За підсумками 2020 року їхня сукупна заборгованість становить 1,4 млрд грн”, – йдеться у повідомленні.

У пресслужбі заявили, що з 43 операторів газорозподільних мереж лише третина своєчасно розраховується за надану послугу.

“Лідерами” серед боржників є Донецькоблгаз – 426 млн грн (+232 млн грн за грудень), Луганськгаз – 277 млн  (+6 млн грн), Тернопільміськгаз – 276 млн грн  (+51 млн грн), Київоблгаз – 59 млн грн  (у грудні не додав боргу) і Уманьгаз – 43 млн грн  (+8 млн грн за грудень)”, – пише пресслужба.

В ОГТСУ зазначили, що проблема несплати за небаланси, утворені через несанкціонований відбір газу операторами ГРМ, залишається невирішеною з 2015 року. Це призвело до накопичення безнадійної заборгованості у попереднього оператора ГТС (АТ “Укртрансгаз”) у розмірі понад 44 млрд грн за період з 2015 по 2019 рік.

ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” (ТОВ «ОГТСУ») — український монополіст, що транспортує природний газ споживачам України та здійснює транзит природного газу через територію України до країн Західної і Центральної Європи. Основна інформація: — ТОВ «Оператор ГТС України» — природна монополія, яка забезпечує транспортування природного газу споживачам України та країн...

Довідка. Близько третини від усього газу українці використовують в побуті. За даними енергетичного регулятора (НКРЕКП), середнє річне споживання у 2019 році на одного абонента, який використовує газ для приготування їжі, становило 108 кубометрів, для приготування їжі та підігріву води – 257 кубометрів, для комплексного опалення квартир та житлових будинків – 1036 кубометрів. В результаті рішення уряду, 1 серпня 2020 року всі побутові споживачі отримали можливість вільно обирати, в якого постачальника і за якою ціною купувати газ. Компанії отримали можливість самостійно встановлювати ціну продажу.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram