Глобальні інвестиції в чисту енергетику досягнуть 2 трильйонів доларів у 2024 році

Цього року глобальні інвестиції в технології та інфраструктуру екологічно чистої енергетики сягнуть $2 трлн, що вдвічі більше, ніж у викопні види палива.

Про це йдеться в звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

Очікується, що загальний обсяг інвестицій в енергетику вперше перевищить $3 трлн у 2024 році, йдеться у щорічному звіті МЕА “Світові інвестиції в енергетику”.

Близько 2 трильйонів доларів буде спрямовано на чисті технології – включаючи відновлювані джерела енергії, електромобілі, ядерну енергетику, мережі, сховища, паливо з низьким рівнем викидів, підвищення ефективності та теплові насоси, – а решта – на газ, нафту та вугілля.

Сукупні інвестиції у відновлювану енергетику та енергомережі вперше перевищили суму, витрачену на викопні види палива, у 2023 році.

“На кожен долар, який сьогодні витрачається на викопне паливо, майже два долари інвестується в чисту енергетику, – сказав виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль.

“Зростання витрат на чисту енергію підкріплене сильною економікою, постійним скороченням витрат і міркуваннями енергетичної безпеки”, – додав він.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram