“Укрнафта” отримала понад 4 млрд гривень збитків в 2019 році

Виручка ПАТ “Укрнафта” в 2019 році скоротилася на 22%, а збиток склав 4,058 млрд грн. Ця інформація оприлюднена в звіті про діяльність НАК “Нафтогаз України” за 2019 рік.

Чистий дохід “Укрнафти” за 2019 рік склав 28,21 млрд грн, що на 7,9 млрд грн менше показника 2018 року. Збиток за цей період склав 4,058 млрд грн проти 6,43 млрд грн прибутку за позаминулий рік.

Операційні витрати за звітний період зросли на 4,2 млрд грн.

“Основні фактори зростання витрат: формування резервів під сумнівну дебіторську заборгованість на суму 3,3 млрд грн, а також переоцінка вартості основних засобів і запасів на загальну суму 0,9 млрд грн”, – йдеться в звіті.

Згідно зі звітом, за підсумками минулого року “Укрнафта” продала 1,2 млн нафти і конденсату. При цьому, як стверджують в компанії, в 2019 році залишилося 242,8 тис. тонн нереалізованої нафти, що дорівнює обсягу видобутку за два місяці.

“Встановлені державою обмеження на реалізацію нафти призвели до зменшення обсягу реалізації нафти і збільшення операційних витрат. У 2019 компанія реалізувала нафти і нафтопродуктів (у нафтовому еквіваленті; в оптовому сегменті продажів) на 335 тис. тонн менше ніж в попередньому році”, – йдеться в звіті.

Недоотриманий дохід від реалізації “Укрнафта” оцінила в 4,7 млрд грн.

Також наголошується, що компанія недоотримала близько 3 млрд грн чистого доходу через скорочення роздрібних продажів на 29%, а також зниження середньозважених цін на бензин на 2% і скрапленого газу на 13%.

У звіті наголошується, що “через колапс системи державних аукціонів” в квітні 2019 року “Укрнафта” перейшла на толінгову модель, за якою почала сама викуповувати власну нафту на аукціонах і переробляти її на заводі.

“В результаті толінгових операцій компанія отримувала повну корзину нафтопродуктів з різними показниками рентабельності. За даними “Укрнафти”, рентабельність толінгових операцій є позитивною, проте її рівень був нижче, ніж в операціях з продажу нафти”, – йдеться в звіті.

Після переходу на цю модель, за даними “Нафтогазу”, показник собівартості збільшився на 1,2 млрд грн порівняно з попереднім роком.

НАК “Нафтогаз України” належить 50% + 1 акція “Укрнафти”, ще 42% володіють компанії групи “Приват” Ігоря Коломойського і його партнерів. “Приват” здійснює операційний контроль над “Укрнафтою” з лютого 2003 року. За цей час видобуток нафти знизилася більш ніж в два рази, з 2,9 млн до 1,4 млн тонн, газу – в три рази, з 3,3 млрд до 1,1 млрд кубометрів, а сама компанія стала найбільшим боржником держбюджету.

У травні 2020 року більшістю у голосів міноритарних акціонерів у наглядовій раді “Укрнафти” головою правління був призначений Олег Гез, який з квітня 2019 року працює в статусі виконуючого обов’язки глави компанії.

ПАТ «Укрнафта» (ПФТС: UNAF; УБ: UNAF) — найбільша нафтовидобувна компанія України, видобуває понад 86% нафти, 28% газового конденсату та 16% газу від загального видобутку вуглеводнів в Україні. Розробляє родовища вуглеводнів на території двох нафтогазоносних регіонів України, що охоплюють Львівську, Івано-Франківську, Чернівецьку, Сумську, Чернігівську, Полтавську та Харківську області, 2 571...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram