Облгази заборгували ОГТСУ за небаланси майже 1 млрд грн

Заборгованість перед ОГТСУ за негативні небаланси в липні виросла на 22% і до кінця місяця становила 1,261 млрд грн, в тому числі облгази накопичили 995 млн грн боргу, постачальники газу – 266 млн грн

Про це пише Енергореформа.

“На сьогодні рівень розрахунків за негативні небаланси становить лише 79%. Половина цієї заборгованості накопичена п’ятьма операторами ГРС (газорозподільні мережі, облгази) -“Луганськгаз”(271 млн грн),”Тернопільміськгаз”(173 млн грн),”Кіровоградгаз”(84 млн грн), “Київоблгаз” (81 млн грн) і “Донецькоблгаз” (55 млн грн) “, – йдеться у повідомленні.

У компанії уточнили, що з п’ятірки найбільших боржників з НАК “Нафтогаз України” пов’язаний “Кіровоградгаз”, з РГК – “Київоблгаз”, а загальна сума боргу 16 облгазів під брендом РГК становить 338,5 млн грн. ОГТСУ додало, що лідерами з нарощування боргу за липень були “Херсонгаз” (3,5 млн грн), “Донецькоблгаз” (3,2 млн грн), “Кіровоградгаз” (2,7 млн ​​грн), “Тернопільміськгаз” і “Одесагаз “(по 1,7 млн ​​грн).

Оператор вказав, що вже направив відповідні позови до суду на “Луганськгаз”, “Донецькоблгаз”, “Тернопільміськгаз” і “Мелітопольгаз”. “Позови щодо інших боржників будуть подані найближчим часом”, – повідомили в компанії.

Нагадаємо, в НАК “Нафтогаз” повідомили, що Газопостачальні компанії (газзбути), що працюють під брендом Регіональна газова компанія (РГК), з 1 серпня 2020 року припинили здійснювати оплату природного газу, який вони отримали від НАК “Нафтогаз” під час дії спецобов’язків (ПСО).

У Нафтогазі повідомили, що змушені розпочати підготовку судових позовів для примусового стягнення боргів.

Нагадаємо, урядова постанова № 867 передбачає, що для отримання газу виробники тепла мають підписати договір з “Нафтогазом” відповідно до законодавства, а також виконати одну з трьох умов: дотримання рівня розрахунків не нижче 90% (без урахування штрафних санкцій); укладення з “Нафтогазом” та виконання договору про реструктуризацію заборгованості; погодження з “Нафтогазом” та виконавчим органом місцевої ради графіку погашення заборгованості до 2021 року, його дотримання та сплата поточних платежів.

У всіх інших випадках “Нафтогаз” за законом не може постачати газ тепловиробникам на пільгових умовах.

Читайте нас в Telegram: ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram