Облгази та постачальники у 2020 заборгували ОГТС 1,4 млрд грн за небаланси

За підсумками роботи газового ринку в І кварталі 2020 року облагази та постачальники заборгували Оператору ГТС 1,4 млрд грн за негативні небаланси.

Про це Оператор ГТС України повідомив на своїй сторінці в фейсбук.

За даними ОГТС, станом на сьогодні рівень розрахунків за негативні небаланси складає лише 9%, а сукупна заборгованість 108 компаній перед оператором ГТС склала 1 млрд 378 млн грн, половина з якої накопичена облгазами – Луганськгаз, Тернопільміськгаз, Київоблгаз, Кіровоградгаз та Донецькоблгаз.

Протягом березня заборгованість збільшилась на 508 млн грн або на 58%. Лідерами зростання обсягів негативних небалансів в березні стали: Луганськгаз (+27,2 млн куб. м), Тернопільмісьгаз (+6,7 млн куб. м), Кіровоградгаз (+5,5 млн куб. м) та Донецькоблгаз (+3,2 млн куб. м).

Читайте також:    Оператор ГТС за два місяці своєї діяльності накопичив 870 млн грн боргів за небаланси

Особливе занепокоєння в ОГТС викликає Тернопільмісьгаз. Незважаючи на те, що відповідні кошти були додатково включені в його тариф, цей оператор ГРМ з початку року не закупив жодного кубометра газу для власних технологічних потреб. А відбираючи блакитне паливо з ГТС він вже накопичив майже 158 млн грн. заборгованості. Тому ОГТС звернувся до НКРЕКП з вимогою провести позапланову перевірку Тернопільміскгазу на предмет порушення ліцензійних умов та нецільового використання тарифного доходу. Також готуємо відповідні звернення до правоохоронних органів та суду.

Аналогічно Кіровоградгаз вже накопичив 78 млн грн заборгованості та продовжує її активно нарощувати, незважаючи на нещодавнє збільшення тарифу на його послуги та на стрімке зниження ціни на природній газ, що дозволило іншим операторам ГРМ значно зменшити обсяги несплачених негативних небалансів.

Читайте також:   Оператор ГТС сплатив 1,5 млрд грн податків за І квартал

ОГТС  вважає, що така ситуація стає загрозливою, оскільки топ-боржники продовжують системно відбирати значні обсяги газу з ГТС та не розраховуватись за нього, тим самим створюючи загрозу газопостачання для їхніх споживачів та стабільної роботи Оператора ГТС.

В той же час, ОГТС  переконує, що зі свого боку виконує на 100% свої зобов’язання перед учасниками ринку та повністю оплачує їм позитивні небаланси.

Раніше Енергетичний фронт повідомляв, що транзит газу у 1 кварталі 2020 знизився майже вдвічі – до 11 млрд куб м