Оператор газотранспортної системи України (ОГТСУ)

ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” (ТОВ «ОГТСУ») — український монополіст, що транспортує природний газ споживачам України та здійснює транзит природного газу через територію України до країн Західної і Центральної Європи.

Основна інформація:

— ТОВ «Оператор ГТС України» — природна монополія, яка забезпечує транспортування природного газу споживачам України та країн Європейського Союзу.
— Товариство було створене в 2019 році з метою виконання міжнародних зобов’язань перед Енергетичним Співтовариством щодо забезпечення незалежності оператора газотранспортної системи України.
— Починаючи з 1 січня 2020 року, ТОВ «Оператор ГТС України» є сертифікованим оператором газотранспортної системи України і є повністю незалежним від вертикально-інтегрованих підприємств.
— Акціонером ТОВ «Оператор ГТС України» є АТ «Магістральні газопроводи України», що знаходиться у 100% володінні Міністерства фінансів України.

Генеральним директором ТОВ «Оператор ГТС України» з травня 2019 року є Сергій Макогон.

ТОВ «Оператор ГТС України» у цифрах:

  • Міжкордонні з’єднанання з операторами шести суміжних країн.
  • 65 активних промислових майданчиків в усіх регіонах України.
  • Понад 33 тис. км трубопроводів, 57 компресорних станцій, 33 газовимірювальних станцій і 1 389 газорозподільних станцій.
  • Близько 11 000 співробітників, з них близько 10 000 – виробничих професій.
  • Очікується, що компанія увійде у топ-10 підприємств України по відрахуванням до бюджету у 2020 році (з загальною сумою внеску до 15 млрд грн).
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram