ЛЭП

«Укренерго» попереджає про зростання споживання, електроенергію вже імпортують цілодобово

На заході через негоду знеструмлено сотні населених пунктів.

Через зниження середньодобової температури в енергетиці України знову фіксують зростання споживання. Зокрема у п’ятницю, 22 грудня, заплановано збільшення імпорту електроенергії з країн Європи, пише Поштівка.

Про це повідомили в «Укренерго».

«Енергосистема вже відчуває додаткове навантаження через зростання споживання. Будь ласка, споживайте електроенергію ощадливо», – закликали в компанії.

При цьому в «Укренерго» додали, що наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів. Зокрема на теплових електростанціях після ремонту включили 2 блоки.

Також пропускна здатність високовольтних мереж «Укренерго» достатня для покриття наявного попиту.

Імпорт електроенергії запланований впродовж всієї доби зі Словаччини, Румунії та Молдови загальним обсягом 14 011 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 771 МВт.

Водночас в Україні на ранок п’ятниці через негоду знеструмлено 397 населених пунктів в Донецькій, Закарпатській, Львівській, Волинській та Харківській областях. Найскладніша ситуація – на Закарпатті, там шквальний вітер та мокрий сніг залишили без світла 271 населений пункт.

Водночас у Харківській області 190 споживачів залишились  без світла через крадіжку проводу з пошкоджених негодою опор.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram