Меморандум із МВФ: Україна обіцяє погасити борги перед ВДЕ-генерацією

Україна взяла на себе зобов’язання погасити заборгованість перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) та забезпечити 100-відсоткові розрахунки перед ВДЕ-генерацією з 2022 року.

Про це йдеться у тексті оновленого меморандуму з МВФ про економічну та фінансову політику за програмою stand-by.

«Ми активізуємо наші зусилля щодо запобігання накопиченню квазіфіскального дефіциту в енергетичному секторі. З цією метою ми зобов’язуємось ліквідувати заборгованість перед виробниками відновлюваної енергії та запобігти накопиченню боргу у майбутньому», – цитує документ Інтерфакс-Україна.

Згідно з новими кількісними критеріями, Україна має забезпечити відсутність боргів перед поновлюваною генерацією станом на кінець 2021 року та кінець березня 2022 року.

Як випливає з тексту меморандуму, зобов’язання щодо забезпечення повних розрахунків за електроенергію перед ВДЕ-генерацією буде забезпечено, зокрема, за рахунок встановлення достатнього тарифу на передачу електроенергії для ПрАТ «НЕК «Укренерго», з якого фінансується різниця між ринковою ціною електроенергії та законодавчо встановленими «зеленими» тарифами.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram