Енергоатом

“Енергоатом” погасить борги перед Westinghouse з коштів, отриманих від “ГарПока”

НАЕК “Енергоатом” спрямує більшу частину коштів із приблизно 5,1 млрд грн, які будуть отримані від ДП “Гарантований покупець” як погашення боргу, на розрахунки з оплати палива з Westinghouse та іншими постачальниками, повідомив т.в.о. президента НАЕК Петро Котін у Facebook, пише “Інтерфакс-Україна”.

“Отримані кошти переважно підуть на погашення боргів перед нашими постачальниками, зокрема – на оплату палива компанії Westinghouse”, – зазначив Котін.

Водночас припис НКРЕКП, виданий в суботу “ГарПоку”, розподілити “Енергоатому” щонайменше 50% коштів, отриманих від НЕК “Укренерго” в рамках кредитів трьох держбанків на суму 10,25 млрд грн, він назвав мудрим рішенням, що має велике значення для держкомпанії.

“Це суттєва не тільки фінансова, а й політична підтримка базової державної генерації, що повністю забезпечує населення електроенергією”, – роз`яснив свою позицію Котін.

За його словами, це перший крок на шляху до виведення “Енергоатому” з жорстких дискримінаційних умов роботи на ринку електроенергії і початку стабілізації фінансового-економічної ситуації компанії, борги перед якою становлять 24 млрд грн.

Водночас керуючий партнер консалтингової компанії IMEPOWER Юрій Кубрушко, що працює, зокрема, на ринку зеленої енергетики, у своєму Facebook висловив здивування статусом ухваленого НКРЕКП документа, зазначивши, що рішення ухвалювали без оприлюднення проекту і затвердження на засіданні регулятора.

Як повідомлялося, 16 січня енергорегулятор на своєму сайті повідомив, що видав припис ДП “гарантований покупець” не менше за 50% коштів, отриманих від ПрАТ “НЕК “Укренерго” в рамках кредитів, наданих банками під гарантії держави, спрямовувати на погашення заборгованості перед ДП НАЕК “Енергоатом”. Починаючи з 31 грудня НКРЕКП мала намір ухвалити постанову, якою передбачалося спрямувати 10,25 млрд грн кредитних коштів “Укренерго”, отриманих від трьох держбанків і підлягають перерахуванню “ГарПоку” на погашення боргів перед генерацією, крім боргів перед ВДЕ-генерацією на 1 серпня 2020 року, але переносила це питання. На засіданні 15 січня вона відмовилася від його розгляду, зазначивши, що буде підготовлено нове рішення.

Проект рішення розкритикували, зокрема, представники галузі, бізнес-спільноти, ЄБРР, секретаріат Енергоспівтовариства.

15 січня прем`єр Денис Шмигаль зазначив, що уряд схиляється до розподілу цих коштів порівну між “Енергоатомом” і ВДЕ-генерацією.

У вересні Westinghouse Electric Company і НАЕК “Енергатом” у присутності президента Зеленського підписали контракт про постачання ядерного палива для реакторів ВВЕР-440 Рівненської АЕС. До цього ядерне паливо Westinghouse для ВВЕР-1000 вже використовувалося в шести українських атомних реакторах.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram