НКРЕКП

НКРЕКП: “ГарПок” має направити “Енергоатому” не менше 5,1 млрд грн з кредитних коштів Укренерго

НКРЕКП видала настанову ДП “Гарантований покупець” щонайменше 50% коштів, отриманих від “Укренерго” у рамках кредитів, наданих держбанками під гарантії держави, направляти на погашення заборгованості перед “Енергоатомом”.

Про це повідомляється на сайті регулятора.

Днями прем`єр Денис Шмигаль заявив, що попереднє рішення по розподілу 10,25 млрд грн кредитів під держгарантії, отриманих НЕК “Укренерго” від трьох держбанків для погашення її заборгованості перед “Гарантованим покупцем”, передбачає рівний поділ коштів між “Енергоатомом” і ВДЕ-генерацією.

Глава уряду уточнив, що при такому підході сторони в результаті отримають, приблизно, по 5,1 млрд грн.

Разом з тим, як повідомлялося, 15 січня НКРЕКП зняла з розгляду проект постанови про розподіл ДП “Гарантований покупець” отриманих від НЕК “Укренерго” коштів в рамках кредитів держбанків на суму 10,25 млрд грн на погашення заборгованості 2020 роки перед електрогенерацією.

Згідно з проектом рішення на сайті регулятора, ДП “Гарантований покупець” мало кошти, отримані від ПрАТ НЕК “Укренерго” в рамках кредиту, наданого Ощадбанком, Укргазбанком та Укрексімбанком, направити на погашення заборгованості, накопиченої у 2020 році перед виробниками електроенергії, крім заборгованості перед виробниками ресурсу з альтернативних джерел. НКРЕКП вперше почала розгляд цього питання на засіданні 31 грудня 2020 року, з тих пір кілька разів його переносила.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram