“ГарПоК” заявляє про борги “Укренерго” на 28,6 млрд грн

За даними ДП “Гарантований покупець” (“ГарПок”), на 15.09.2020 борг “Укренерго” за “зеленим” тарифом становив 21,8 млрд грн, а за розрахунками за електроенергію для потреб населення – 6,8 млрд грн.

На 20.08.2020 ці показники становили відповідно 19,6 млрд грн і 6,1 млрд грн, на 10.08.2020 – 18,85 млрд грн і 5,98 млрд грн, на кінець червня – 14,4 млрд грн і 5,1 млрд грн.

Нагадаємо, в уряді повідомляли про плани погашення в IV кварталі 40% боргів перед виробниками “зеленої” електроенергії, а також намір закласти в держбюджеті 20 млрд грн на виплату компенсацій.

Разом з тим, 15 вересня Українська асоціація відновлюваної енергетики, Європейсько-українська енергетичне агентство, Українська вітроенергетична асоціація звернулися до Кабміну з проханням передбачити в держбюджетах на 2020 і 2021 роки видатки на фінансову підтримку ДП “Гарантований покупець” для забезпечення розрахунків з виробниками електроенергії з відновлювальних джерел.

“При підготовці нормативно-правових актів щодо випуску облігацій внутрішньої державної позики, як це визначено п.4 розділу ІІ закону №810-ІХ, просимо вас взяти під особистий контроль включення в них положень щодо повного погашення заборгованості перед виробниками е/е з ВДЕ в 2021 році”, – наголошується в листі бізнес-асоціацій до прем`єра Дениса Шмигаля.

У кінці липня Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №3658, який передбачає зниження “зелених” тарифів на електроенергію з відновлюваних джерел (на 15% – для сонячних електростанцій і на 7,5% – для вітрових).

Міненерго повідомляло, що тривають переговори з держбанками та міжнародними фінансовими інституціями щодо залучення на пільгових умовах до 300 млн євро кредитних коштів, зокрема для покриття частини заборгованості ДП «Гарантований покупець» за «зеленим» тарифом.

Тариф “Укренерго” на передачу електроенергії в серпні зріс на 55% (відповідне рішення прийняла НКРЕКП).

“Укренерго” за перше півріччя отримало збиток 18 млрд грн. Основною причиною цього держкомпанія називала “зелений” тариф.

У серпні суд відхилив позов “Укренерго” до ДТЕК на 426 млн грн.

“Енергоатом” заявляв, що на кінець першого півріччя борг ДП “Гарантований покупець” перед ним становив 7,44 млрд грн, а борг “Укренерго” – 2 млрд грн. Також в держкомпанії говорили про втрати за перше півріччя на 10 млрд грн, з яких 6,7 млрд грн – борги “ГарПока”.

Читайте нас в Telegram: ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram