Гарпок

Кабмін затвердив інвестплан «Гарантованого покупця»

Кабінет Міністрів України ухвалив на засіданні 12 серпня 2020 року інвестиційний план ДП «Гарантований покупець», повідомляє пресслужба підприємства.

Зазначається, що документ дозволить провести технологічну модернізацію підприємства. Імплементація інвестиційного плану сприятиме підвищенню ефективності функціонування не лише підприємства, а й ринку електроенергії України.

Інвестиційний план передбачає, зокрема, фінансування проектів, покликаних підвищити ефективність виконання функцій «Гарантованого покупця» з урахуванням досвіду існуючих світових практик. Однією із ключових інвестицій у розвиток є придбання програмного комплексу для прогнозування виробництва електричної енергії виробниками за «зеленим» тарифом. Інтеграція відповідного програмного забезпечення дозволить вдосконалити формування прогнозних обсягів відпуску електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) та, як наслідок, зменшити обсяги небалансів балансуючої групи «Гарантованого покупця».

«Усі інвестиції підприємства є безприбутковими проектами підтримки, оскільки спрямовані на забезпечення основної діяльності і не мають на меті отримання додаткового доходу. Реалізація інвестплану не потребує бюджетного фінансування та матеріальних витрат», – йдеться у повідомленні.

Гарантований покупець електричної енергії – суб’єкт господарювання, що відповідно до цього Закону зобов’язаний купувати електричну енергію у виробників, яким встановлено “зелений” тариф, а також у виробників за аукціонною ціною та виконувати інші функції, визначені законодавством Джерело: Закон України «Про ринок електричної енергії»
Читайте нас в Telegram: ⚡️ Енергетичний фронт