Енергоатом

«Енергоатом» подав позов проти «Гарантованого покупця» про стягнення 3 млрд грн боргу

ДП «НАЕК «Енергоатом» звернувся до Господарського суду Києва з позов до ДП «Гарантований покупець» з вимогою виплатити 3 млрд грн боргу за придбану електроенергію в рамках механізму ПСО на ринку електроенергії.

Про це 25 березня повідомила прес-служба підрозділу «Енергоатом-Трейдинг» на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

«У Господарському суді м. Київ зареєстровано справу №910/4160/20 за позовом ДП «НАЕК «Енергоатом» до ДП «Гарантований покупець» про стягнення основного боргу та штрафних санкцій у сумі близько 3 млрд гривень за відпущену в лютому 2020 року електричну енергію в межах виконання спеціальних обов’язків згідно з постановою КМУ №483», – йдеться у повідомленні.

В прес-центрі зазначили, що «Гарантований покупець» порушив умови договору з «Енергоатомом» в частині оплати, тому «Енергоатом» обмежив продаж електроенергії на 25% та застосує право на нарахування штрафів.

«Призупинення відпуску електричної енергії «Гарантованому покупцю» та нарахування штрафних санкцій здійснювалося «Енергоатомом» виключно в межах правового поля», – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, з 12 лютого через борги з боку «Гарантованого покупця» атомна компанія зменшила обсяг відпуску електроенергії для потреб ПСО з 85% до 65% від обсягу виробітку. Генеруюча компанія заявила, що готова зняти обмеження після погашення боргів. В свою чергу «Гарантований покупець» повідомив, що така позиція «Енергоатома» створить додаткові проблеми з погашенням боргу перед генерацією та загрожує виконанню спеціальних обов’язків. В «Енергоатомі» сказали, що така загроза відсутня.

3 березня в «Енергоатомі» повідомили, що борг «Гарантованого покупця» перед генеруючою компанією становить 2,8 млрд грн. За даними «Гарантованого покупця», у лютому обсяг купівлі електроенергії в «Енергоатому» зменшився на 25% у порівнянні з січнем в результаті обмежень з боку генеруючої компанії – до 4,6 млн МВт-год.

Читайте також:   “Енергоатом” має 3-мільярдну заборгованість, – в.о. міністра енергетики Шубін

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram