Енергоатом

«Енергоатом» допускає можливість поставок е/е для населення без участі «Гарантованого покупця»

ДП «НАЕК «Енергоатом» може взяти на себе, без участі ДП «Гарантований покупець», поставки електроенергії для забезпечення потреб населення.

Таку думку 24 квітня в інтерв’ю для видання «Цензор.Нет» висловив т. в. о. президента компанії Петро Котін.

«Безумовно, ми можемо взяти на себе поставки населенню, оминаючи «Гарпок»… Ми можемо взяти ці 50% і взяти на себе обов’язки, щоб закрити тарифи для населення, щоб продавати весь наш обсяг за двосторонніми договорами. Ми могли б закривати в такому випадку всю нашу виробничу програму і підтримати державу всіма силами», – сказав він.

Котін допускає, що у такому випадку 50% електроенергії, виробленої «Енергоатомом», може бути використано на потреби населення, а інша половина – бути продана на ринку двосторонніх договорів.

За словами т. в. о. президента компанії, у такому випадку «Гарантований покупець» буде залишатися і займатися питаннями «зеленої» енергетики.

Нагадаємо,   «Гарантований покупець» і «Укренерго» заборгували «Енергоатому 4,8 млрд грн за лютий-березень

Довідка. Згідно діючого механізму ПСО, «Гарантований покупець» використовує електроенергію «Енергоатома» для її перепродажу на ринку «на добу наперед», отриманий прибуток направляється на виплату «зеленій» генерації та на компенсацію постачальникам універсальних послуг. Втрата в балансі атомної енергії позбавить «Гарантованого покупця» одного із джерел для отримання прибутку і виплат виробникам з ВДЕ.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram