Енергоатом

«Енергоатом» повідомив про 5 млрд грн боргу «Гарантованого покупця» за лютий-березень

Трейдинговий підрозділ ДП «НАЕК «Енергоатом» «Енергоатом-Трейдинг», виходячи з отриманої інформації від ДП «Гарантований покупець», оцінює розмір заборгованості останнього перед генеруючою компанією за лютий-березень цього року в 5 млрд грн. Про це йдеться у повідомленні під назвою “Критична ситуація на енергоринку вимагає негайних і рішучих дій” на Facebook-сторінці «Енергоатом-Трейдинг»

«За лютий-березень 2020 року борг Гарантованого покупця перед Компанією сягне понад 5 млрд грн.

За даними «Енергоатом-Трейдинг», борг «Гарантованого покупця» за лютий становить 3 млрд грн.

Станом на 1 квітня 2020р борг «Гарантованого покупця» за відпущену електричну енергію у березні – більше 800 млн грн. За офіційною інформацією, наданою «Гарантованим покупцем», рівень оплати за березень становитиме лише 40%, борг за березень – 2,3 млрд грн», – додали в генеруючій компанії.

Читайте також:  «Енергоатом» подав позов проти «Гарантованого покупця» про стягнення 3 млрд грн боргу

Разом з тим, згідно повідомлення, заборгованість НЕК «Укренерго» перед «Енергоатомом» за врегулювання небалансів на сьогодні становить 400 млн грн. Борги перед генеруючою компанією негативно впливають на її фінансовий стан.

«Дефіцит коштів ставить під загрозу виконання «Енергоатомом» програм з підвищення ядерної безпеки, надійності та ефективності. Через брак фінансування виникають суттєві труднощі у виконанні виробничої програми, закупівлі свіжого ядерного палива, своєчасній виплаті заробітної плати, сплаті податків», – зазначили в компанії, додавши, що для виправлення фінансових проблем був обмежений продаж електроенергії «Гарантованому покупцю».

В «Енергоатомі» додали, що про фінансові проблеми були повідомлені Міністерство енергетики та захисту довкілля та НКРЕКП.

«Наразі ні Регулятор, ні Міністерство жодним чином не відреагували на пропозиції «Енергоатома», – повідомили в прес-центрі.

Ситуація на ринку електричної енергії стає вкрай напруженою, про що свідчать все більш емоційні звернення його учасників, –   зробили висновок в «Енергоатомі».

Раніше Енергетичний фронт повідомляв, що «Енергоатом» на 40% обмежить відпуск електроенергії «Гарантованому покупцю» у квітні

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram