Укренерго

«Укренерго» боргує «Гарантованому покупцю» за небаланси 750 млн грн

НЕК «Укренерго», як оператор балансуючого ринку, станом на 26 березня 2020р боргує ДП «Гарантований покупець» 750 млн грн за небаланси, що негативно впливає на стан розрахунків останнього з виробниками електроенергії з ВДЕ. Про це 27 березня повідомила прес-служба «Гарпоку».

«На 26 березня 2020р заборгованість НЕК «Укренерго» перед «Гарантованим покупцем» за небаланси електричної енергії згідно з оформленими рахунками-фактурами становить близько 750 млн грн», – зазначили в прес-службі, додавши, що суттєві обсяги заборгованості за небаланси та значна затримка їх сплати негативно впливають на фінансові результати «Гарпоку», стан його розрахунків з виробниками електроенергії з ВДЕ.

В прес-центрі «Гарпоку», з посиланням на дані «Укренерго», зазначають, що загальна заборгованість системного оператора перед сторонами, відповідальними за баланс, становить 2,062 млрд грн. Таким чином, доля боргів перед «Гарпоком» становить третину (36,3%).

«Борги перед «Гарантованим покупцем» сформовані за період з листопада 2019р, у той час, як з іншими учасниками ринку розрахунки здійснюються за лютий поточного року», – додається у повідомленні.

Як повідомлялося, в кінці лютого заступник голови правління «Укренерго» Андрій Немировський повідомив, що борги учасників балансуючого ринку перед оператором системи передачі складають 1,2 млрд грн. Найбільшим боржником є ДПЗД «Укрінтеренерго», борги постачальника «останньої надії» викликані не сплатою за електроенергію зі сторони державних шахт та КП «Вода Донбасу».

На початку березня директор з ринкових операцій «Укренерго» Микита Вишневський, зазевчив, що «Укренерго» вимушено затримує виплати учасникам балансуючого ринку на 30-40 днів через борги перед самим оператором.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram