Укренерго

«Укренерго» щомісяця може компенсувати «Гарантованому покупцю» лише третину коштів

Тариф на передачу НЕК «Укренерго» на 2020р передбачає можливість компенсації послуги ДП «Гарантований покупець» в розмірі 700-800 млн грн з 2-2,5 млрд грн виставлених щомісяця рахунків.

Про це 13 квітня на онлайн-зустрічі Energy Club meeting розповів т.в.о директора «Укренерго» Володимир Кудрицький.

«Проблема в тому, що у нашому тарифі на 2020р передбачено на компенсацію «Гарантованому покупцю» 700 – 800 млн грн на місяць, а рахунки які виставляє нам «Гарантований покупець» в рази більші і складають 2 – 2,5 млрд грн (на місяць – ред). Це призвело до того, що тільки за 2 місяці, за лютий та березень заборгованість НЕК «Укренерго» перед «Гарантованим покупцем” склала майже 5,7 млрд грн. «Гарантований покупець» в свою чергу боргує велику суму коштів виробникам за зеленим тарифом, а також «Енергоатому», – зазначив Кудрицький.

Читайте також:   «Енергоатом» повідомив про 5 млрд грн боргу «Гарантованого покупця» за лютий-березень

Він також додав, що зазначена проблема спричиняє ланцюгову реакцію на ринку, яка до того ж посилюється кризою неплатежів.

«За березень ми бачимо, що у нас отримано тільки 60% коштів які мали бути отримані відповідно до виставлених рахунків і за перші дні квітня ми бачимо, що тендеція неплатежів зберігається. За перші дні квітня цей рівень збору коштів падає до 52% приблизно», – повідомив т.в.о директора «Укренерго».

Більше того, Кудрицький вважає, що якщо не буде досить швидкого виходу економіки з режиму карантину, це може спричинити великі ризики для енергосистеми в цілому.

Читайте також:   «Енергоатом» на 40% обмежить відпуск електроенергії «Гарантованому покупцю» у квітні

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram