Укренерго

ЄБРР готовий профінансувати «Укренерго» для часткового покриття дефіциту коштів компанії

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) готовий надати фінансову підтримку оператору системи передачі електричної енергії НЕК «Укренерго» для покриття його дефіциту коштів, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми вже, зокрема, написали листа міністру з пропозицією детально обговорити наші плани підтримки Укренерго, і в тому числі відновлюваної генерації, платежів в галузі », – повідомила старший банкір департаменту енергетики ЄБРР Ольга Єрьоміна.

В ЄБРР також наголосили на необхідності залучити інші міжнародні фінансові організації до підтримки компанії, тому що фінансування банку не покриє всього дефіциту ліквідності «Укренерго».

Згідно з даними, які оприлюднила в цей день в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець, в даний час борг «Укренерго» перед держпідприємством «Гарантований покупець» (ГарПок) становить 8 млрд грн. У свою чергу заборгованість постачальників універсальних послуг (ПУП) перед «Укренерго» дорівнює 5 млрд грн. «ГарПок» винен учасникам ринку більше 10 млрд грн, зокрема 6,3 млрд становить заборгованість перед виробниками «зеленої« енергії, ще 4 млрд грн – перед «Енергоатомом».

Нагадаємо,   «Гарантований покупець» і «Укренерго» заборгували «Енергоатому 4,8 млрд грн за лютий-березень

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram