Уряд – “зеленим” інвесторам: 40% боргів погасимо в IV кв., на 2021 рік у бюджеті закладемо 20 млрд

Прем`єр Денис Шмигаль підтвердив, що погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ) буде здійснюватися відповідно до умов раніше підписаного меморандуму між урядом та інвесторами в ВДЕ.

Згідно з повідомленням Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) 28 серпня, про це прем`єр заявив в ході онлайн-зустрічі з представниками бізнесу 27 серпня, передає енергореформи, пише “Енергореформа”.

Як уточнив агентству один з учасників веб-конференції, прем`єр-міністр зазначив, що уряд планує 40% накопичених перед “зеленої” генерацією боргів виплатити в 4 кварталі 2020 року.

Крім того, за словами Шмигаль, уряд буде закладати в бюджет наступного року суму в розмірі 20 млрд грн на прямі компенсації “зеленої” генерації, можливість чого передбачена в нещодавно прийнятому законі про умови підтримки відновлюваної енергетики № 810-IX.

Коментуючи звіт Євростату за перший квартал 2020 року функціонуванню електроенергетичних ринків в Європі щодо найвищих цін на електроенергію в Україні, Шмигаль зазначив, що, якщо говорити про кінцеві ціни для споживачів, то вони одні з найнижчих в Європі. За його словами, за кінцевими цінами для промислових споживачів з 37 європейських країн Україна знаходиться на одному з останніх п`яти місць, а за цінами для населення – на останньому місці.

Нагадаємо, згідно з меморандумом про умови підтримки відновлюваної генерації, підписаним урядом і виробниками енергії з ВДЕ на початку червня, в четвертому кварталі цього року держава має погасити 40% заборгованості, потім щокварталу в 2021 році – по 15%. Станом на 20 серпня, рівень розрахунків ДП ​​”Гарантований покупець” склав 28%, заборгованість становить близько 22,9 млрд грн.

Читайте нас в Telegram: ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram