До “ГарПоку” подано вже близько 30 позовів про стягнення заборгованості перед виробниками е/е з ВДЕ

Кількість позовів до ДП “Гарантований покупець” про стягнення заборгованості по оплаті виробленої з відновлюваних джерел електроенергії зросло приблизно до 30.

Про це пише Енергореформа.

“Якщо до підписання меморандуму між урядом та інвесторами таких позовів було близько 10, то зараз до “ГарПоку” подано близько 30 позовів від виробників електроенергії та відновлюваних джерел на суму від 1 млн грн до 12 млн грн на одного позивача“, – сказав преедставник юридичної групи LCF Law Group Іван Бондарчук під час дискусії “Енергетичний вектор України”.

При цьому, за його прогнозами, кількість судових позовів з часом зростатиме, оскільки компанії поки чекають, щоб накопичити більшу кількість позовних вимог і зробити позови ефективніше.

“З огляду на, що “ГарПок” почав активно не платити приблизно з березня 2020 року, у компаній є підписані акти на три-чотири місяці “, – уточнив юрист.

Водночас за словами Бондарчука, велика кількість інвесторів знаходиться в очікуванні, прислухаючись до обіцянок уряду забезпечити поточні платежі за “зелену” електроенергію.

Коментуючи питання перспектив стягнення заборгованості з “ГарПоку”, юрист допустив, що його коштів на задоволення всіх позовів однозначно буде недостатньо.

Нагадаємо, 12 серпня 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив інвестиційний план ДП «Гарантований покупець».

Гарантований покупець електричної енергії – суб’єкт господарювання, що відповідно до цього Закону зобов’язаний купувати електричну енергію у виробників, яким встановлено “зелений” тариф, а також у виробників за аукціонною ціною та виконувати інші функції, визначені законодавством Джерело: Закон України «Про ринок електричної енергії»
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram