Кошти від продажу зелених євробондів підуть на виплати ВДЕ-генерації – Галущенко

Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що отримані від продажу «зелених» облігацій «Укренерго» 19,5 млрд грн будуть витрачені виключно для виплат ВДЕ-генерації.

Про це він заявив під час представлення колективу виконувача обов’язків ДП ​​«Гарантований покупець» Вадима Улиди, передає пресслужба Міненерго.

«Першим завданням виконуючого обов’язки керівника підприємства буде забезпечення термінових виплат виробникам «зеленої» електроенергії коштів, отриманих від продажу «Укренерго» зелених облігацій. Україна виконує свої зобов’язання перед інвесторами та сумлінно гасить борги, як і було обіцяно», – наголосив Галущенко.

Також він пообіцяв ініціювати створення міжвідомчої комісії, яка аналізуватиме діяльність держпідприємства у сфері продажу електроенергії, яка, ймовірно, призвела до збитків ДП ​​та зменшення відсотка розрахунків із інвесторами у зелену енергетику.

«Ще раз хочу наголосити, що кошти, отримані «Укренерго» з продажу «зелених» облігацій, будуть використані виключно для виплат на «зелену» енергетику, як це прописано у рішенні уряду», – підсумував глава Міненерго.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України звільнив з посади директора державного підприємства «Гарантований покупець» Костянтина Петриківця. За його словами, причиною звільнення стало те, що він відмовився виконувати незаконні вказівки представників уряду щодо розрахунків із ВІЕ-генерацією.

Водночас у Міненерго причиною звільнення називають непрофесіоналізм та можливе завдання збитків підприємству внаслідок продажу значного обсягу електроенергії з боку «ГарПоку» за свідомо заниженими цінами на користь окремих фінансово-промислових груп.

Гарантований покупець електричної енергії – суб’єкт господарювання, що відповідно до цього Закону зобов’язаний купувати електричну енергію у виробників, яким встановлено “зелений” тариф, а також у виробників за аукціонною ціною та виконувати інші функції, визначені законодавством Джерело: Закон України «Про ринок електричної енергії»
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram