У Німеччині назвали єдиний спосіб боротьби з Північним потоком – 2

Новий уряд Німеччини має піти на крайні заходи, щоб позбавитися «російської газової залежності», яка дісталася йому у спадок від попередників.

Про це заявив оглядач газети Süddeutsche Zeitung Штефан Корнеліус.

Журналіст називає допуск проекту «Північний потік-2» до експлуатації найважливішим політичним рішенням та проблемою, яку колишній уряд передасть новому. На думку Корнеліуса, німецькому уряду потрібно використати єдиний спосіб боротьби з газогоном і розділити власника газу та оператора мережі.

Раніше він припускав, що Берлін може піти на заморозку «Північного потоку-2» через Україну.

Наприкінці жовтня посол Німеччини в Росії Геза Андреас фон Гайр повідомив про технічну готовність газогону. При цьому екс-керівник комітету Бундестагу з економіки та енергетики Клаус Ернст припустив, що німецький регулятор газопроводу Bundesnetzagentur може завершити сертифікацію в січні 2022 року.

Раніше Мінекономіки ФРН повідомило, що завершило аналіз безпеки поставок у рамках процедури сертифікації «Північного потоку-2» та представило його до Федерального мережевого агентства. Відомство дійшло висновку, що видача сертифікату не ставить під загрозу безпеку газопостачання Німеччини та ЄС.

Федеральне мережеве агентство Німеччини (BNA) продовжить перевірку правових умов для сертифікації оператора газогону «Північний потік-2», зокрема незалежність експлуатації мережі. Відомство вже отримало всі необхідні документи від Nord Stream 2 AG щодо сертифікації компанії як незалежного оператора трубопроводу, рішення буде ухвалено до 8 січня 2022 року.

Після цього у Єврокомісії буде два місяці на підготовку своєї оцінки, яка є дорадчою для німецького регулятора (в разі обрання моделі ownership unbundling). І після того, як Федеральне агентство з мереж отримає думку з Брюсселя, воно матиме ще два місяці для винесення остаточного рішення.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram