Nord Stream 2

У Німеччині назвали Північний потік-2 стратегічною помилкою

Газогін «Північний потік-2» став стратегічною помилкою Німеччини, при цьому Росія заклала міну під стабільність та безпеку Європи.

Про це заявив німецький оглядач Ніколас Буссе у своїй колонці для Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), пише Поштівка.

На його думку, трубопровід ніколи не був «неполітичним проектом».

«Американських сенаторів та інших партнерів Німеччини не тішить, що ФРН отримує додаткові доходи за рахунок співпраці з країною, яка постійно підкладає міни під стабільність та безпеку Європи», – зазначив Буссе.

Федеральне мережеве агентство Німеччини ухвалило рішення призупинити процес сертифікації оператора «Північного потоку-2» Nord Stream 2 AG.

Наголошується, що Nord Stream 2 AG вирішив не змінювати свою чинну юридичну форму, а натомість заснувати дочірню компанію відповідно до німецького законодавства, щоб керувати виключно німецькою частиною газопроводу.

Федеральне мережеве агентство Німеччини (BNetzA) отримавши всі необхідні документи від Nord Stream 2 AG має ухвалити рішення до 8 січня 2022 року.

Після цього у Єврокомісії буде два місяці на підготовку своєї оцінки, яка є дорадчою для німецького регулятора (в разі обрання моделі ownership unbundling). І після того, як Федеральне агентство з мереж отримає думку з Брюсселя, воно матиме ще два місяці на винесення остаточного рішення.

«Північний потік — 2» (англ. Nord Stream 2, рос. Северный поток — 2) — це розширення активного в Балтійському морі газогону «Північний потік» довжиною 1234 кілометри. Газогін проходить через економічні зони та територіальні води п’яти країн: Данії (147 км), Німеччини (85 км), Росії (118 км), Фінляндії (374 км) і...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram