Nord Stream 2

У Німеччині надали додатковий дозвіл на будівництво газогону “Північний потік-2”

Федеральне морське та гідрографічне агентство Німеччини (BSH) дозволило продовження будівництва газогону “Північний потік-2”.

Про це йдеться на сайті відомства.

“BSH надало компанії Nord Stream 2 AG дозвіл на прокладку труб для завершення будівництва газопроводу “Північний потік-2″ в німецькій ексклюзивній економічній зоні (EEЗ) довжиною близько 16,5 км і 13,9 км у період з кінця вересня до кінця травня”, – йдеться у повідомленні.

У липні 2020 року компанія Nord Stream 2 AG подала заявку на зміну затвердженого у 2018 році дозволу на прокладання трубопроводів. Заявка стосується затвердження нового часового вікна для прокладання трубопроводів судном, що знаходиться на якорі.

Схвалення було необхідне, серед іншого, через те що швейцарська компанія Allseas вивела спеціальні судна, на які був виданий дозвіл на зимові місяці, наприкінці 2019 року після введення санкцій з боку США. Дозвіл, який виданий зараз, застосовується до судна якірного типу (яким є російська баржа “Фортуна”).

У німецькому відомстві зазначили, що вимога щодо нового часового вікна виникла через “непередбачувані затримки поза межами німецької ЕЕЗ”. BSH, яка є головним морським органом у ФРН, запевняє, що взяло при винесенні рішення до уваги думку влади, громадськості та природоохоронних асоціацій.

Однак, на рішення відомства може бути подана апеляція, чим планують скористатися екологічні організації.

За даними російської  компанії “Газпром” яка є основним інвестором “Північного потоку-2”, 94% трубопроводу вже завершені. Наразі бракує загалом близько 150 км, тобто по 75 км на обох лініях: з них близько 120 км у данських та близько 30 км у німецьких водах. Схвалення BSH стосується цих близько 30 км на південь від датського острова Борнхольм.

Раніше стало відомо, що нова адміністрація США може зняти санкції з “Північного потоку-2”.

Як повідомляв Енергетичний фронт, згідно з документом-графіком будівництва, судно-трубопрокладник Fortuna завершить роботи в водах Данії до середини останнього тижня травня, після чого буде працювати в німецьких водах, де має завершити будівництво першої гілки до кінця червня.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram