Nord Stream 2

Байден не піде на конфлікт з Німеччиною через Північний потік-2 – експерти

Підтримка з боку німецької влади проекту магістрального газогону «Північний потік-2» вказує на те, що Берлін, який відмовився від розвитку атомної енергетики, зацікавлений в перспективі споживання російських енергоресурсів.

Про це пише ТАСС з посиланням на опитаних експертів.

На думку аналітиків, Німеччина, яка розраховує на більш конструктивний діалог з новою американською адміністрацією, котра вже з кінця січня повинна почати свою роботу, також не збирається розривати відносини і з Москвою.

У свою чергу, новий президент США Джо Байден, хоча нібито не збирається вести більш миролюбну політику щодо Росії ніж його попередник, проте він точно не зацікавлений у погіршенні відносин з Німеччиною, як з провідною країною Євросоюзу. Тим більше, під час перебування на посаді віцепрезидента США (2009—2017) Байден не вчиняв активних дій щодо зупиненння будівництва російсько-європейського газогону і практикував щодо Москви політику “перезавантаження”.

Нова американська адміністрація буде всіляко тиснути на Росію, але при цьому Вашингтон намагатиметься не завдавати сильного збитку своїм союзникам.

І тим не менше, за словами експертів, Німеччина, якій вигідні поставки російських енергоресурсів новим магістральним газогоном і яка шукає точки дотику з Москвою, все-таки не буде в односторонньому порядку скасовувати санкції відносно Росії.

Раніше, виступаючи в бундестазі, Ангела Меркель озвучила позицію федерального уряду Німеччини, заявивши, що проект «Північний потік-2» з економічної точки зору корисний для німців, тому необхідно завершити його будівництво.

«Ми думаємо, що завершити проект – правильно, і в цьому дусі ми працюємо», – сказала вона.

19 жовтня 2020 року США оголосили про розширення санкцій проти газогону «Північний потік-2».

Обмеження поширюються на компанії, які беруть участь в роботах по модернізації або установці обладнання на суднах для укладання труб, або здійснюють фінансування таких робіт.

Палата представників і Сенат США проголосували за законопроект про оборону, в який включені додаткові санкції щодо газопроводу «Північний потік-2».

Згідно норм законопроекту, санкції будуть вводити і проти компаній, які випробовують, інспектують і сертифікують газопровід.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram