Nord Stream 2 AG створила “дочку” для сертифікації Північного потоку-2

Компанія Nord Stream 2 AG заснувала в Німеччині дочірню структуру Gas for Europe GmbH, яка стане власником та оператором 54-кілометрової ділянки газопроводу «Північний потік-2» у водах ФРН.

Про це повідомляє пресреліз Nord Stream 2 AG.

Компанія буде незалежним оператором транспортної системи у відповідності із законом про енергетичне господарство ФРН, заявили в Nord Stream 2 AG. Головний офіс компанії Gas for Europe GmbH розташований у місті Шверін.

Заснування «дочки» — необхідна умова для сертифікації «Північного потоку-2» відповідно до закону про енергетичне господарство ФРН, нагадали у компанії.

Керуючим директором компанії став Рейнхард Онтід, який працював у німецькій E.ON і Nord Stream 2 AG, випливає з даних на сайті нової компанії. Також на сайті представлено її наглядову раду. Його голова — Дітер Волтер Халлер, який більшу частину кар’єри був дипломатом.

До складу наглядової ради входить заступник голови правління «Газпрому» і гендиректор «Газпром експорту» Олена Бурмістрова та фінансовий директор Nord Stream 2 AG Пол Коркоран.

Як повідомлялося, 16 листопада Федеральне мережеве агентство Німеччини (BundesNetzAgentur, BNA) прийняло рішення призупинити процес сертифікації оператора «Північного потоку-2» Nord Stream 2 AG.

Після того, як Nord Stream 2 AG створив дочірню компанію, агентство зможе відновити свою експертизу, яка може зайняти до чотирьох місяців, як це встановлено законом, підготувати проект рішення та надати його Європейській комісії.

Після цього у Єврокомісії буде два місяці на підготовку своєї оцінки, яка є дорадчою для німецького регулятора (у разі обрання моделі ownership unbundling). І після того, як BNA отримає думку від Брюсселя, він матиме ще два місяці на винесення остаточного рішення.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram