Nord Stream 2

Nord Stream планує продовжити будівництво Північного потоку-2 в грудні

У Nord Stream 2 AG відзначили, що йдеться про укладання відрізка у 2,6 км на кожній з ниток газогону.

В управлінні водних шляхів в Штральзунд рекомендували судам з 5 грудня дотримуватися обережності при навігації, зазначає DW.

У проєктній компанії газогону уточнили деталі будівництва:

“Ми плануємо відновити роботи з трубоукладки з використанням судна з якірним позиціюванням у виключній економічній зоні (ІЕЗ) Німеччини цього року”.

“Ми назвемо конкретне судно, яке буде використано, пізніше. На даному етапі план передбачає укладання відрізка у 2,6 кілометра на кожній з ниток газопроводу”, – підкреслили й в Nord Stream 2 AG.
Раніше, 26 листопада, стало відомо, що трубоукладальне судно “Академік Черський”, здатне добудувати газопровід, вийшло з німецького порту Мукран і попрямувало до Калінінграда.

На початку жовтня “Академік Черський” вперше з травня покинув Мукран, попрямувавши до Куршської коси. Там він стояв у режимі “обмеженої маневровості”. В середині жовтня поруч з трубоукладачем з’явилися судна постачання “Умка”, Finval та “Балтійський дослідник”.

До цього, 26 жовтня, Норвезька DNV GL заявила, що припинить надавати верифікаційні послуги щодо суден, які обслуговують “Північний потік-2”, а також обладнання на цих судах. Компанія пояснила, що прийняла таке рішення після аналізу нових роз’яснень Держдепартаменту США щодо санкцій проти “Північного потоку-2”. При цьому DNV уточнила, що не відмовляється від сертифікації самого трубопроводу. Раніше про таку відмову повідомили багато ЗМІ.

Газогін добудований більш ніж на 90%, остання ділянка, яку залишилося прокласти, знаходиться у водах Данії. Передбачалося, що “Північний потік-2” буде введений в експлуатацію до кінця 2019 року. Проте вже влітку того ж року стало остаточно ясно, що Газпромвибився з графіка і не зможе виконати намічене, а в грудні 2019 року проєкт повністю встав. Швейцарська компанія Allseas відмовилася від укладання труб для “Північного потоку-2” і вивела свої судна з Балтійського моря через загрозу санкцій США. Очікується, що до кінця 2020 року США внесуть в оборонний бюджет країни новий пакет обмежень проти проєкту газопроводу.

Як повідомляі Енргетичний фронт, у середині жовтня 29 українських народних депутатів з різних партій підписали лист із закликом зупинити будівництво російського газопроводу Північний потік 2. Вони назвали його “стратегічною зброєю”. У листі оприлюдненому на сайті Atlantic Council, депутати нагадали, що російська державна компанія Газпром витратила на будівництво газопроводу мільярди доларів.

Читайте нас в Telegram: ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram