Вітренко: випуск “зелених” облігацій для розрахунків з ВДЕ може скласти до 24 млрд грн

В.о. міністра енергетики Юрій Вітренко на зустрічі з Європейською бізнес-асоціацією заявив, що швидким варіантом вирішення питання боргу перед виробниками “зеленої” електроенергії (ВДЕ) може стати випуск “зелених” облігацій на суму до 24 млрд грн, однак паралельно шукаються варіант рішень, щоб уникнути накопичення подібного боргу в майбутньому, пише “Енергореформа”.

“Працюємо над швидким варіантом – випуском зелених облігацій до 24 млрд грн”, – сказав в.о. глави Міненерго.

Вітренко також повідомив, що на погашення боргу буде спрямована також як мінімум половина кредитів держбанків “Укренерго” на суму 10,25 млрд грн, спрямованого ДП “ГарПок”, що частково вирішує проблему.

За його словами, серед довгострокового вирішення проблеми розглядаються виплати з бюджету за рахунок податку на вуглецеві викиди або авансування за постачання і транспортування “зеленого” водню.

Ще одним варіантом Вітренко назвав випуск “справжніх” “зелених” облігацій терміном обігу 10-15-20 років.

Нагадаємо, на поточному тижні у Верховній Раді зареєстрований законопроект №5041, який передбачає для розрахунків з виробниками “зеленої” електроенергії випуск облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) на суму 25 млрд грн, тоді як раніше поданий і відкликаний подібний законопроект передбачав їх випуск на 19,6 млрд грн.

Як повідомлялося, в Мінфіні виступають проти випуску держоблігацій під ці цілі, пропонуючи як емітента “Укренерго” – з варіантом надання держгарантій за цими паперами.

P.S.

Згодом Ю. Вітренко уточнив, що емітентом “зелених” облігацій для розрахунків з виробниками “зеленої” електроенергії (ВДЕ) може стати НЕК “Укренерго”, а самі облігації будуть випускатися під держгарантії.

“Поки робочий варіант (емітента) – “Укренерго”. Державна гарантія передбачена”, – сказав в.о. міністра енергетики.

Говорячи про можливі умови випуску, Вітренко зазначив, що необхідно тестувати ринок.

За його словами, планується, що спеціалізовані інвестори в “зелені” облігації дозволять розмістити такі українські папери за ставкою нижче суверена.

“Необхідно тестувати, необхідно робити. Тому що таких прикладів особливо немає”, – сказав з цього приводу в.о. глави Міненерго.

Говорячи про більш довгострокове вирішення проблеми оплати гарантованих державою “зелених” тарифів на більш високому, ніж ринковий, рівні, Ю. Вітренко одним з варіантів назвав податок на вуглецеві викиди. За його словами, зараз цей податок в 60 разів нижчий за європейський, і його підвищення до рівня половини від європейського дозволить перекрити потреби ВДЕ вдвічі.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram