Витренко

Вітренко хоче, щоб НКРЕКП могла вводити тимчасові адміністрації в ВСР і ОГРМ

Юрій Вітренко провів паралелі з банківським сектором, де НБУ може вводити тимчасові адміністрації в банки

В. о. міністра енергетики пропонує дати Нацкомісії з регулювання сфер енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) повноваження вводити тимчасові адміністрації в компанії, які здійснюють розподіл газу і електроенергії. Про це під час зустрічі з Європейською бізнес-асоціацією заявив і. о. міністра енергетики України Юрій Вітренко, передає кореспондент Енергофронту.

“Зараз є проблеми з анбандлінгом, – сказав він. – Ми бачимо, що у групи ДТЕК є і оператори систем розподілу, і генерація … Також є обленерго у державній власності – і є генерація. Існують і інші групи … Євродирективи не вимагають повного відділення власності , але суть в тому, щоб ніхто не дискримінувався і щоб був забезпечений доступ до інфраструктури для третіх сторін, а це зараз не реалізовано “.

Вихід із ситуації в. о. міністра бачить у розширенні повноважень Регулятора – НКРЕКП.

“Ми запропонували дати регулятору повноваження вводити тимчасові адміністрації в ОСР (оператор систем розподілу – ЕФ). Регулятор каже: якщо вони якось порушують правила, заберемо ліцензію – і що це змінить, окрім того, що люди залишаться без електроенергії? В банківському секторі є власний регулятор, це Нацбанк, і у нього є повноваження вводити тимчасову адміністрацію. Якщо ми хочемо дієві механізми, потрібно зробити те ж саме в сфері розподілу газу і електроенергії, і ми це запропонували”, – підкреслив Юрій Вітренко.

Втім, на його думку, глобально, при цьому, питання не вирішиться без інтеграції в європейський ринок.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт