Витренко

Вітренко Юрій

Вітренко Юрій – з грудня 2020 перший заступник Міністра енергетики, на нього також покладено тимчасове виконання обов’язків Міністра енергетики України.

Голова Наглядової Ради ПАТ «Укрнафта».

2010 року заснував інвестиційну компанію «ЕйВайЕй Кепітал» (AYA Capital). Значного розголосу набули плани компанії «ЕйВайЕй Сек’юрітіс» (AYA Securities), співвласником якої є Юрій Вітренко, взяти участь у реструктуризації боргів збанкрутілого державного підприємства «Вугілля України» наприкінці 2013 року.

Працював в НАК «Нафтогаз України» на різних посадах. З листопада 2018 року був призначений на посаду виконавчого директора НАК «Нафтогаз України». У грудні 2019 року Юрій Вітренко як представник «Нафтогазу» підписав з «Газпромом» контракт про транзит російського газу на 5 років.  У липні 2020 року Юрія Вітренка було скорочено з Нафтогазу.

Його мати — Вітренко Наталія Михайлівна — лідер Прогресивної Соціалістичної Партії України, народний депутат України II та III скликань, кандидат в президенти України 1999 та 2004 років. Після подій 2014 року живе в Москві.

21 грудня 2020р уряд на на позачерговому засіданні призначив Вітренко в.о. міністра енергетики, однак чинне законодавство визначає, що в такому статусі він може перебувати не більше 30 днів.

На засіданні 17 грудня Верховна Рада не підтримала призначення колишнього виконавчого директора “Нафтогазу” Юрія Вітренка на посаду першого віцепрем’єр-міністра – міністра енергетики. На засіданні Верховної Ради 28 січня 2021 Юрія Вітренка з другої спроби не призначили першим віцепрем’єром – міністром енергетики.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram