Витренко

Вітренко пройшов співбесіду на посаду глави Міненерго

На засіданні фракції «Слуга народу» депутати визначилися з кандидатурою на посаду міністра енергетики.

Про це в коментарі журналістам розповів голова партії Олександр Корнієнко.

Швидше за все, енергетичне відомство очолить Юрій Вітренко. Він також отримає посаду першого віцепрем’єра. Співбесіда з кандидатом проходила в онлайн-режимі.

«У нас на енергетичному ринку є кілька системних проблем, які відразу впадуть на плечі Вітренко. А посада першого віцепрем’єра – це традиційна історія координації різних міністерств і комітетів, її економічна складова. Пан Вітренко є професійним економістом, професійним менеджером, це все знають», – сказав Корнієнко.

Депутат не вбачає проблеми в нестачі у колишнього топ-менеджера «Нафтогазу» політичного досвіду.

«Вітренко буде його набиратися. Діалог з фракцією показав, що він в принципі знає, куди потрапив. Йому ставили питання і щодо атомної енергетики, і щодо зеленої енергетики, і щодо власного видобутку нафти і газу – він представив своє професійне бачення», – розповів голова партії «Слуга народу».

Корнієнко також підкреслив, що Вітренко не є прихильником підвищення тарифів.

«Принаймні, поки що. Перевіримо, коли він стане міністром енергетики», – сказав він.

Голосування, за словами народного депутата, пройде в четвер.

Юрій Вітренко обіймав посаду виконавчого директора НАК «Нафтогаз України» з листопада 2018 по липень 2020 року, коли він був звільнений у зв’язку зі скороченням посади.

З квітня 2019 року Вітренко також очолював Наглядову раду ПАТ «Укрнафта».

У грудні 2019 року Юрій Вітренко як представник «Нафтогазу» підписав з «Газпромом» контракт про транзит російського газу на 5 років. Контракт був укладений за європейськими правилами, з принципом «бери або плати» і мінімально гарантованим доходом 7,2 млрд доларів.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram