Вітренко заявив, що зелені тарифи істотно завищені

Завищений порівняно з ринковим тариф на енергію з відновлюваних джерел (ВДЕ) призводить до значних і проблемних для України виплат інвесторам, які оцінюються в $10-20 млрд до 2029 року.

Про це заявив тимчасово виконуючий обов’язки міністра енергетики Юрій Вітренко під час обговорення економічної стратегії до 2030 року.

«Якщо подивитися на різницю між «зеленим» тарифом і ринковою ціною, і помножити це на консервативні оцінки виробництва з ВДЕ, а потім помножити це на термін дій «зеленого» тарифу – до 2029 року, то розмір компенсації з держбюджету інвесторам в «зелену» енергетику буде складати від 10 до 20 млрд доларів», – підкреслив він.

Глава Міненерго зазначив, що «зелений» тариф в рази перевищує ринкову ціну.

«Для такої країни, що розвивається, як Україна, $ 10-20 млрд – це значна сума, яка становить проблему», – підкреслив він.

Юрій Вітренко також розкритикував чинну систему виплат через оператора енергосистеми «Укренерго», у якого немає зацікавленості платити ВДЕ, так як їхній нерівномірний виробіток приносить йому додаткові проблеми. На його думку, виплати повинні проводитися через держбюджет як за суспільне благо у вигляді чистої енергії.

Раніше повідомлялося, що ДП «Гарантований покупець» («ГарПок») повністю розрахувалося з виробниками електроенергії з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) за грудень 2020 року, здійснивши в четвер фінальний платіж на 310 млн грн.

Нагадаємо, на засіданні 17 грудня Верховна Рада не підтримала призначення колишнього виконавчого директора “Нафтогазу” Юрія Вітренка на посаду першого віцепрем’єр-міністра – міністра енергетики. На засіданні Верховної Ради 28 січня 2021 Юрія Вітренка з другої спроби не призначили першим віцепрем’єром – міністром енергетики.

Вітренко Юрій – з грудня 2020 перший заступник Міністра енергетики, на нього також покладено тимчасове виконання обов’язків Міністра енергетики України. Голова Наглядової Ради ПАТ «Укрнафта». 2010 року заснував інвестиційну компанію «ЕйВайЕй Кепітал» (AYA Capital). Значного розголосу набули плани компанії «ЕйВайЕй Сек’юрітіс» (AYA Securities), співвласником якої є Юрій Вітренко, взяти...

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт