Центренерго заявляє про збитки і просить Кабмін знизити ціну на газ

ПрАТ «Центренерго» звернулося до Кабінету міністрів з проханням допомогти знизити ціну поставок газу тепловим електростанціям компанії і отримати відстрочку оплати.

Про це йдеться в пресрелізі компанії.

Крім цього «Центренерго» просить звільнити від нарахування вартості перевищення замовленої потужності з боку операторів газорозподільних мереж.

«Щоб уникнути створення багатомільйонних втрат і посилення дефіциту ліквідності через відсутність доступу до кредитних ресурсів «Центренерго» зверталося до уряду з проханням сприяти перегляду умови поставки газу в частині ціни та відстрочення оплати державним постачальником», – сказано в повідомленні товариства.

Компанія пояснює, що не планувала використання таких значних обсягів природного газу в своїй звичайній господарській діяльності, тому вважає цю ситуацію форс-мажором.

За інформацією «Центренерго», електростанції компанії, у відповідь на звернення Міненерго і ДП «Укренерго», з метою підтримки стабільності енергосистеми і підняття навантаження на ТЕС щодоби спалюють до 9 млн кубометрів природного газу (в дні пікового навантаження), що неминуче призведе до колосальних збитків.

Станом на 2 лютого в роботі на газі знаходилося чотири енергоблоки «Центренерго» при загальній кількості 11 працюючих блоків сумарною потужність 2200 МВт.

«Частина енергоблоків на вугіллі не працюють через перевитрати рекордних запасів палива в листопаді-грудні 2020 року», – констатується в релізі.

Компанія нагадала, що станом на 1 жовтня 2020 року мала на складах 543 тис. тонн вугілля, що втричі перевищувало гарантовані запаси, проте потім була змушена працювати з перевищенням прогнозного балансу, доведеного Міненерго, на 56%, поки значна частина теплової та атомної генерації перебувала в ремонтах і перевитратила 362 тис. тонн вугілля.

Раніше в НЕК «Укренерго» повідомляли, що наступного тижня, коли прогнозується різке зниження температури, години пікового споживання в умовах недостатніх запасів вугілля на ТЕС планується проходити за рахунок роботи теплових енергоблоків «Центренерго», які можуть працювати на резервному паливі (газі).

ПАТ «Центренерго» – державна енергогенеруюча компанія. 78,289% акцій компанії належить державі, 21,711% належить фізичним особам та підприємствам. Основними видами діяльності “Центренерго” є виробництво електричної енергії, що постачається в оптовий ринок електричної енергії України та виробництво теплової енергії.  До складу Товариства входять три теплові електростанції: Трипільська ТЕС у Київській області,...

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram