Виробники електроенергії з ВДЕ в дванадцять разів перебільшують свій внесок до бюджетів – ДПС

Платники, які виробляють е/е з ВДЕ, за 2019 рік внесли до бюджетів 1,6 млрд, а не 19,8 млрд грн — ДПС

За 2019 рік до бюджетів усіх рівнів платниками, які виробляють електроенергію за “зеленим” тарифом сплачено 1,6 млрд грн платежів, або 8,1 відс. від загальної сплати, вказаної головою Української асоціації відновлюваної енергетики Олександром Козакевичем (19,8 млрд грн).

Державна податкова служба (ДПС) заявила, що більшу частину податків у 2019 році, сплачених компаніями, які продають електроенергію з поновлювані джерела енергії (ВДЕ) заплатили компанії Укртрансгаз, Енергоатом і Львівобленерго. Їх основна діяльність не пов’язана з оперування генерації з ВДЕ, повідомила пресслужба ДПС.

“Відповідно до оприлюдненої головою Української асоціації відновлюваної енергетики Олександром Козакевичем на своїй сторінці в Facebook 28 жовтня 2020 року інформації “податкові надходження від “зелених” у 2019 році склали 19,8 млрд гривень. Ці суми були сплачені платниками, які внесені до Реєстру об’єктів електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії… Більшість цих підприємств, сплачують податки від основної діяльності, яка не пов’язана з виробництвом електроенергії з відновлювальних джерел. Так, із 19,8 млрд грн – 13,5 млрд грн сплачено трьома платниками податків (АТ “Укртрансгаз”, ДП “НАЕК “Енергоатом”, ПРАТ “Львівобленерго”). Вироблений ними обсяг електроенергії за “зеленим” тарифом становив лише 0,2 млн кВт-г із 5598,8 млн кВт-г або 0,003 відсотка”, – йдеться у повідомленні.

Щодо платників, які виробляють електроенергію за “зеленим” тарифом, то із загальної кількості суб’єктів господарювання (917 СГ), включених до Реєстру, 483 платника здійснювали виробництво “зеленої” електроенергії у 2019 році. Майже половину (44 %) загального обсягу електроенергії з відновлюваних джерел виробили 14 підприємств.

“За 2019 рік до бюджетів усіх рівнів ними сплачено 1,6 млрд грн платежів, або 8,1 відс. від загальної сплати, вказаної О. Козакевичем (19,8 млрд грн)”, – пише пресслужба ДПС.

У податковій заявили, що протягом останніх років (2017 – 2020 рр.) зазначеним 14 підприємствам державою з бюджету відшкодовано майже 3,5 млрд грн податку на додану вартість, а сплачено до бюджету ними за цей період 3,7 млрд грн, у т.ч. податку на прибуток 1,2 млрд гривень.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт