ВР ухвалила закон про погашення податкових боргів “Укрнафти”

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №4119, який передбачає механізм погашення податкових боргів “Укрнафти” на 30,35 млрд грн, виплату бюджетної компенсації для “Нафтогазу” на 32,2 млрд грн за виконання спецобов`язків з продажу газу за неринковими тарифами для потреб населення та фінансування COVID-фонду (8,9 млрд грн) і фінансування видатків на реструктуризацію вугільної галузі (1,4 млрд грн).

За відповідне рішення проголосували 283 нардепи.

Раніше в пояснювальній записці до законопроекту наводилася інформація, що загальний обсяг додаткових податкових надходжень до держбюджету в рамках цієї операції складе 42,5 млрд. грн., у т.ч.

– сплата податкового боргу ПАТ “Укрнафта” – 30,35 млрд грн, у т.ч. з рентної плати (газ, нафта, конденсат) – 18,8 млрд грн; з податку на прибуток – 2,6 млрд грн; з ПДВ – 2,84 млрд грн; донараховані суми за результатами контрольно-перевірочної роботи (КПР), що перебувають в процедурі судового оскарження – 3,1 млрд грн; заборгованість підприємств системи ПАТ «Укрнафта» – 3 млрд грн;

– додаткові грошові зобов`язання з ПДВ і податку на прибуток підприємств, що виникають в ПАТ “Укрнафта” за результатами операцій купівлі – продажу природного газу з НАК “Нафтогаз України” – 6,2 млрд. грн;

– додаткові податкові зобов`язання з податку на прибуток підприємств, що виникнуть у НАК “Нафтогаз України” внаслідок отримання належної компенсації – 5,95 млрд грн.

На виплату компенсації ПСО із спецфонду держбюджету (для “Нафтогазу”) буде спрямовано 32,2 млрд грн, а надлишок надходжень у сумі 10,3 млрд грн буде спрямовано на забезпечення додаткових джерел фінансування Фонду боротьби з COVID-19 та фінансування видатків на реструктуризацію вугільної галузі (у сумі 1,4 млрд. гривень).

Нагадаємо, на початку лютого 2020 року тодішній виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко повідомив, що суд затвердив мирову угоду “Нафтогазу” й “Укрнафти”. Згідно з угодою, НАК повинен виплатити “Укрнафті” майже 30 млрд грн, викупивши у неї спірні 2 млрд кубометрів газу, використані в 2006-2012 роках на потреби населення, і ще додатково – 2 млрд кубів газу майбутнього видобутку.

Як зазначалося, в рамках угоди “Укрнафта” має передати спірний газ “Нафтогазу” за укладеним договором купівлі-продажу цього газу. При цьому “Нафтогаз” має отримати з держбюджету компенсацію за покладені спецзобов`язання, розрахуватися за газ з “Укрнафтою” (загальна сума – майже 15 млрд грн), а також надати передоплату до 14,6 млрд грн за газ, який “Укрнафта” буде видобувати і передавати “Нафтогазу” в майбутні періоди. Всі ці кошти “Укрнафта” має направити до держбюджету як погашення податкового боргу та сплати податків, що виникають у зв`язку із здійсненням цих операцій.

30.07.2020 наглядова рада “Укрнафти” погодила продовження терміну дії мирової угоди з “Нафтогазом” до 31.01.2021.

ПАТ «Укрнафта» (ПФТС: UNAF; УБ: UNAF) — найбільша нафтовидобувна компанія України, видобуває понад 86% нафти, 28% газового конденсату та 16% газу від загального видобутку вуглеводнів в Україні. Розробляє родовища вуглеводнів на території двох нафтогазоносних регіонів України, що охоплюють Львівську, Івано-Франківську, Чернівецьку, Сумську, Чернігівську, Полтавську та Харківську області, 2 571...

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram