Кабмін дозволив Гарпоку самостійно визначати обсяги продажу «зеленої» електроенергії на аукціонах

Кабінет міністрів за ініціативи Міністерства енергетики вніс зміни в «Порядок проведення електронних аукціонів з продажу електроенергії за двосторонніми договорами», згідно нововведень ДП «Гарантований покупець» отримав право самостійно визначати обсяги електроенергії, яка виробляється з відновлюваних джерел, для її продажу за прямими контрактами.

Про це 28 жовтня повідомив прес-центр Міненерго.

«Гарантований покупець» потребував можливості самостійно визначати обсяги електроенергії для виходу на торги, враховуючи нестандартні продукти для аукціону. Постанова, прийнята сьогодні Урядом (28 жовтня 2020р – ред.), дає «Гарантованому покупцю» таку можливість», – йдеться у повідомленні.

В міністерстві вважають, що внесені зміни сприятимуть збільшенню дохідності державного підприємства. «Торговельна стратегія «Гарантованого покупця» довела свою результативність.

Двосторонні договори, які уклав «ГарПок» у жовтні 2020р, дозволили мінімізувати небаланси та отримати компанії додатковий дохід», – повідомив прес-центр Міненерго.

Як зазначала в.о. міністра енергетики Ольга Буславець, вихід «Гарантованого покупця» на ринок двосторонніх договорів для продажу «зеленої» електроенергії – це один з нетарифних методів врегулювання кризової ситуації, що виникла на ринку відновлюваної енергетики і підвищення рівня розрахунків за «зеленим» тарифом.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram