Енергоатом

Керівництво “Енергоатому” продемонструвало свою корупційність, відмовившись від грошей від облігацій – Кучеренко

Нардеп від “Батьківщини” Олексій Кучеренко, коментуючи ситуацію з боргами “Енергоатому”, заявив, що впродовж 30 років не бачив “таких істерик із боку тимчасового керівництва компанії”.

Керівництво “Енергоатому” продемонструвало свою корупційність, відмовившись від пропозиції виділити гроші на фінансову стабілізацію компанії завдяки випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), ініційованого народними депутатами.

Про це в ефірі каналу “Україна 24” заявив народний депутат від “Батьківщини”, заступник голови парламентського комітету з питань енергетики і комунальних послуг Олексій Кучеренко.

“Я думаю, що ми будемо дуже серйозно з [т.в.о. президента “Енергоатому” Петром] Котіним розмовляти, я взагалі не розумію, про що він узагалі може говорити, тому що за його президентства компанія “Енергоатом” із прибуткової стала збитковою. Він за рік загнав компанію у збитки. Я не розумію, де СБУ України, де взагалі правоохоронні органи, як можна допустити, щоб державну національну компанію “Енергоатом” загнали у збитки”, – сказав Кучеренко.

За його словами, нещодавно Котін і профспілка зробили скандальну заяву, яка не має нічого спільного з реальністю.

“Я прочитав історичну заяву, яку підписали в.о. президента Котін і профспілка, яку він до цього залучив. Я такого не бачив за 30 років, такі істерики з боку тимчасового керівництва компанії”, – додав депутат.

Він нагадав, що є одним зі співавторів законопроєкту про випуск ОВДП, який має поліпшити фінансовий стан компанії.

“Тут ми пропонуємо, я, у тому числі, один зі співавторів цього законопроєкту, щоб не було загрози ядерної безпеки, пропонуємо погасити всі борги. І вони починають відмовлятися від цього. Вони стали заручниками певних політиканів, розумієте, і штучно заганяють за рахунок спекуляцій. І при цьому небезкорисливо для себе. Я переконаний, що за хабарі вони зараз заганяють у збитки “Енергоатом” і продають електроенергію зі збитками для себе”, – підкреслив Кучеренко.

Як повідомлялося, щоб вирішити фінансову кризу на ринку електроенергії народні депутати зареєстрували законопроект №4624 про випуск ОВДП для “Енергоатому” на суму 7,3 млрд грн. Таким чином, “Енергоатом” і підприємства відновлюваної енергетики можуть отримати окремі джерела погашення накопичених перед ними боргів. 25 січня т.в.о. президента Петро Котин назвав дії народних депутатів по вирішенню кризи неплатежів на ринку електроенергії “грою в наперстки”.

Агентство “Інтерфакс-Україна” повідомляло, що колектив підприємства написав відкрите звернення, у якому висловив сумнів щодо здатності парламенту ухвалити такий законопроєкт. Документ підписав, зокрема, Котін.

20 січня Кабінет Міністрів України за дорученням президента вивів ДП “НАЕК “Енергоатом” з управління Міністерства енергетики, повідомив у своєму Telegram прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Наприкінці грудня в інтерв’ю агентству LIGA.net в.о. президента “Енергоатом” розповів, що компанія за підсумками минулого року матиме 7,6 млрд грн збитків через борги.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram