Підписанти Меморандуму від місцевої влади наскаржилися на Нафтогаз підписантам з Кабміну

Асоціація міст України заявила, що НАК «Нафтогаз України» відмовляється коригувати обсяг постачання газу за пільговою ціною для теплопостачання і просить втрутитися уряд.

Про це АМУ повідомила на своєму сайті.

Раніше місцева влада, «Нафтогаз» та уряд підписали меморандум про незмінні ціни на тепло для населення протягом опалювального сезону. За його умовами «Нафтогаз» продає певний обсяг газу підприємствам теплопостачання на потреби населення за встановленою ціною 7,42 грн/кубометр.

Проте в Асоціації міст заявили, що НАК самостійно визначив обсяги постачання такого «пільгового» природного газу. Водночас, в окремі періоди проходження опалювального сезону таких обсягів може виявитися замало, заявили в Асоціації.

Зокрема, це пов’язано з тим, що опалювальний сезон у багатьох населених пунктах розпочався набагато раніше, ніж у попередні періоди. «Нафтогаз» відмовився коригувати встановлені обсяги споживання природного газу.

Як наслідок, у жовтні підприємства були змушені використовувати для централізованого тепло- та гарячого водопостачання споживачів та бюджетних установ газ за ринковими цінами від 25 грн за 1 куб метр і вище. Міста заявили, що це порушення меморандуму.

«Таким чином, підприємства теплопостачання, не маючи можливості відкоригувати тарифи на комунальні послуги, зазнають збитків, джерела для відшкодування яких ні в них, ні в органів місцевого самоврядування немає», – повідомляє АМУ.

Для вирішення проблеми Асоціація міст звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням «сприяти проведенню НАК «Нафтогаз України» перерахунків обсягу природного газу для забезпечення теплопостачання та гарячого водопостачання побутових споживачів та бюджетних установ».

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram