НКРЕКП

Регулятор передав функцію встановлення тарифів для 28 підприємств теплопостачання органам місцевої влади

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), на своєму засіданні в середу передала державне регулювання 28 підприємств у сфері виробництва, транспортування та постачання теплової енергії на місцевий рівень.

“Таким чином, встановлювати тарифи і затверджувати плани розвитку для таких ліцензіатів будуть місцеві органи влади”, – зазначено в повідомленні на сайті регулятора.

НКРЕКП прийняла таке рішення через ухвалення постанови “Про затвердження змін до ліцензійних умов здійснення господарської діяльності в сфері теплопостачання”.

“При цьому Регулятор здійснюватиме методичну роботу та методологічну допомогу з питань державного регулювання підприємств теплопостачання, регулювання яких відбуватиметься на місцевому рівні та продовжуватиме нормативно-правове забезпечення їх діяльності”, – зазначив голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.

За словами членів комісії, підставою для такого рішення є відповідна державна політика і програма уряду, яка передбачає передання процесу тарифоутворення з теплової енергії органам місцевої влади.

Як раніше заявляла Асоціація міст України, встановлення тарифів на теплову енергію для підприємств теплокомуненерго на місцевому рівні має стати більш ефективним, ніж на централізованому.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram