Рада схвалила в першому читанні законопроєкт про списання боргів ТКЕ

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект про реструктуризацію заборгованості підприємств теплокомуненерго за спожитий природний газ, списання штрафних санкцій та відшкодування різниці в тарифах.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

За законопроект № 3508-д «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ і забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу» проголосував 301 депутат, за скорочену процедуру його подальшого розгляду – 267 депутатів.

За словами автора законопроекту, голови підкомітету енергокомітету Верховної Ради Остапа Шипайла з фракції «Слуга народу», законопроект розроблено на основі законопроектів №3508 і №3508-1 і рекомендовано комітетом до прийняття парламентом.

Він зазначив, що запропонована редакція є компромісною, забезпечує баланс інтересів між усіма учасниками ринку і запускає прозорий та дієвий механізм врегулювання кризової ситуації на ринку теплопостачання.

«Частина боргів об’єктивно пов’язана з недоліками державного регулювання, такі борги не були враховані в рахунках кінцевих споживачів і не мають джерел погашення. Перекладати їх на тарифи майбутніх періодів безвідповідально, особливо в кризовий час», – підкреслив Шипайло.

Він додав, що в таких умовах підприємства ТКЕ не можуть якісно підготуватися до опалювального сезону, що, в свою чергу, загрожує технологічною кризою взимку.

Проектом пропонується на законодавчому рівні закріпити шляхи і механізми врегулювання боргів підприємства ТКЕ шляхом проведення взаєморозрахунків із залученням коштів держбюджету, реструктуризації залишків непогашеної заборгованості, списання пені, штрафних та фінансових санкцій, нарахованих на заборгованість, що підлягає врегулюванню згідно з законом, за умови погашення тіла боргу.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України за пропозицією міністерства енергетики доручив опрацювати питання укладення договорів на реструктуризацію боргів підприємств теплопостачання, як було передбачено лютневим меморандумом між ТКЕ, містами та НАК «Нафтогаз України».

Президент Володимир Зеленський заявив, що найближчим часом Верховна Рада прийме законопроект про списання боргів теплогенеруючих підприємств за газ перед Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України».

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram