«Укртеплокомуненерго» попереджає про повне банкрутство підприємств ТКЕ влітку

Українські виробники та постачальники тепла прогнозують збільшення газових боргів та повне припинення облгазами газопостачання підприємств на початку липня цього року.

Про це повідомляє Міжгалузева Асоціація «Укртеплокомуненерго».

За словами асоціації, запровадження ринку газу в Україні без вирішення таких проблем галузі, як «політичні» тарифи на тепло та гарячу воду, борги населення призвело до гострої кризи в теплоенергетиці. Загальний борг підприємств ТКЕ за природний газ перевищив 50 млрд грн.

Теплоенергетики нагадують, що в минулому опалюваному сезоні між КМУ та Асоціацією міст України був укладений Меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким тарифи на тепло до закінчення опалювального сезону 2020/2021 не підвищуватимуться, а залишаться на рівні опалювального сезону 2019/2020. Держава взяла на себе зобов’язання з компенсації різниці в ціні на газ, а також вирішення питання компенсації різниці в тарифах на теплову енергію. Разом з тим, держава не компенсує різницю в ціні підприємствам ТКЕ.

Як повідомляє «Укртеплокомуненерго», ціна природного газу у тарифах теплових компаній, як і раніше, лишається нижчою майже на 30%, ніж фактично запропонована «Нафтогазом» підприємствам ТКЕ на травень 2021р.

«Через економічно необґрунтовані тарифи на теплоенергію, тривалу кризу неплатежів населення за опалення та гарячу воду, а також невирішені питання з погашення заборгованості за спожитий газ, робота усіх підприємств ТКЕ фактично заблокована численними судовими спорами за позовами газопостачальників зі стягнення заборгованості, додаткових інфляційних нарахувань, штрафів, пені та річних процентів, арештів рахунків підприємств. Загальна сума штрафних санкцій, які вже сьогодні стягуються за судовими рішеннями на користь газопостачальників, перевищує 10 млрд грн. Щоб оздоровити фінансовий стан ТКЕ, які є підприємствами критичної інфраструктури і життєзабезпечення, не допустити зриву підготовки до нового опалювального сезону 2021/2022рр, треба терміново прийняти законодавчі акти, які б забезпечили реструктуризацію боргів ТКЕ, накопичених через економічно необґрунтовані тарифи впродовж останніх 5 років. Відміна ж ПСО і перехід підприємств до роботи в ринку газу в умовах колосальних боргів призведе до колапсу в галузі вже в найближчі місяці та зриву опалювального сезону», — зазначив віце-президент міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго» Сергій Дунайло.

З 1 травня 2021р підприємства ТКЕ вийшли на ринок природного газу у зв’язку з завершенням дії PSO. Відтепер підприємства повинні шукати постачальників газу на вільному ринку.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram