Зеленський пообіцяв списати ТКЕ борги перед Нафтогазом

Найближчим часом Верховна Рада прийме законопроект про списання боргів теплогенеруючих підприємств за газ перед Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України».

Про це президент Володимир Зеленський заявив на засіданні Палати місцевих влад Конгресу місцевих і регіональних влад, яке проходить в Хмельницькому.

«Я підтримую списання боргів перед «Нафтогазом». Я знаю, що зареєстрований закон, він зараз знаходиться у Верховній Раді. Були деякі процеси гальмування цього законопроекту, з різних причин, я вважаю, що вони дрібні…

Вчора у мене була серйозна розмова з головою профільного енергетичного комітету (Андрієм Герус – прим. Енергофронт), і я думаю, що в найближчі дні закон пройде комітет, і побачимо голосування в залі Верховної Ради», – сказав він.

При цьому президент висловив упевненість, що фракція «Слуга народу» в парламенті підтримає законопроект.

Проте Зеленський не зазначив яким буде механізм списання цих боргів і якою є позиція Міністерства фінансів, Енергетичного співтовариства, МВФ, послів G7 тощо щодо цього законопроєкту.

За даними “Нафтогазу”, станом на 05.05.2021 прострочена заборгованість перед ним підприємств ТКЕ та ТЕЦ за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, складала близько 55,5 млрд грн, з них за 2021 рік — 21 млрд грн.

Нагадаємо, у 2011 р. держава безумовно списала підприємствам ТКЕ борги на суму 24 млрд грн, але це жодним чином не покращило ані якості послуг цих компаній, ані їхньої платіжної дисципліни – тому що проблема криється в непідйомный ціні на газ.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram