вугілля

У Міненерго пропонують списати шахтам безнадійні борги

Борги вугільних підприємств, накопичені ними до моменту відкриття ринку електроенергії, підлягають списанню.

Про це заявив заступник міністра енергетики Олександр Зорін.

«Борги вугільних підприємств за електроенергію – безнадійні. Ми розуміємо, що такі заборгованості ці підприємства не здатні погасити, рано чи пізно їх доведеться реструктуризувати, списати», – цитує Зоріна Енергореформа.

За його словами, міністерство енергетики добре поінформоване про випадки відключення шахт від поставок електрики через борги і вважає це великою проблемою.

У той же час він зазначив, що у підприємств об’єктивно не вистачає коштів і на поточні розрахунки за електроенергію, і на погашення накопичених раніше боргів зі штрафами та нарахованої на них пені.

«Для поточних платежів ще вистачало, але кошти відводять обсяги минулих боргів, які повинні погашатися відповідно до графіків. Платимо не поточний платіж, а штрафи і пеню, що нараховується на прострочення платежу. Борги ростуть, як снігова куля. Ми ніяк не можемо вийти з цього глухого кута», – зазначив заступник міністра.

При цьому Зорін уточнив, що постачальники і оператори систем розподілу, перед якими накопичені заборгованості, повинні отримати певну компенсацію при їх списання.

«Списувати – не означає просто всім все пробачити. Певну компенсацію необхідно прописати в законі», – сказав він.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram