Nord Stream 2

Вимагаємо зупинити будівництво Північного потоку-2 – резолюція Європарламенту

Європарламент ухвалив резолюцію із закликом до країн Євросоюзу ввести санкції проти Росії і зупинити будівництво “Північного потоку-2”. Резолюція присвячена затриманню і арешту на 30 діб російського політика Олексія Навального.

Європарламент різко засудив арешт російського опозиціонера Олексія Навального та закликав звільнити його “негайно та без жодних додаткових умов”.

За відповідну резолюцію проголосував 581 євродепутат, 50 – були проти, ще 44 – утрималися, пише DW.

У відповідь на затримання й арешт Навального Європарламент закликав Раду ЄС “зайняти активну позицію під час наступних засідань і суттєво посилити обмежувальні заходи Євросоюзу щодо Росії”.

У резолюції додають, що санкції слід запровадити проти “фізичних і юридичних осіб, причетних до рішення арештувати та ув’язнити Олексія Навального”. Крім того, на думку євродепутатів, ЄС повинен застосувати новий режим санкцій за порушення прав людини до осіб, відповідальних за напади на Навального.

Також санкції мають бути введені проти російських олігархів, пов’язаних з Кремлем, членів найближчого оточення президента і пропагандистів російських ЗМІ, які мають активи в ЄС і в даний час можуть відвідувати Євросоюз.

“Європарламент закликає ЄС і його держави-члени критично переглянути співпрацю з Росією на різноманітних зовнішньополітичних майданчиках і щодо проектів, таких як “Північний потік-2″, завершення якого ЄС повинен зупинити негайно”, – сказано у резолюції.

Нагадаємо, нещодавно у президента США Байдена закликали призупинити дію американських санкцій проти газогону «Північний потік-2».

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram