Nord Stream 2

У Конгресі США незадоволені доповіддю Держдепу щодо Північного потоку-2

Державний департамент США в доповіді для Конгресу в списку компаній для можливого введення санкцій відповідно до вимог закону про оборонний бюджет США на 2021 фінансовий рік, в який увійшов закон про захист енергетичної безпеки Європи (PEESA), в зв’язку з участю в будівництві МГП «Північний потік-2» вказав лише російську трубоукладальну баржу (ТУБ) «Фортуна» та її власника КВТ-Рус.

Про це пише Bloomberg.

У доповіді також перераховані ще 18 організацій, які були звільнені від санкцій, оскільки вони згортають свою роботу за проектом «Північний потік-2». У документі відсутні будь-які німецькі або інші європейські організації, які беруть участь в будівництві газогону.

Проти ТУБ «Фортуна», яка зараз веде будівництво на території данської ділянки газогону, вже діють санкції США в рамках іншого закону – про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій (Countering America’s Adversaries Through Sanctions Act, CAATSA), прийнятого в 2017 році.

Про те, що в доповіді Держдепу США буде згадана тільки невелика кількість пов’язаних з Росією організацій, тоді як німецькі компанії до списку не потраплять зовсім, було відомо і раніше.

У Конгресі доповідь Держдепу викликала розчарування, про що заявили член комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу США Майкл Маккол (республіканець, шт. Техас) і глава комітету Сенату США з міжнародних відносин Джеймс Ріш (республіканець, шт. Айдахо).

Тези від Маккола:

  • в наданій Конгресом доповіді адміністрація Джо Байдена оголосила тільки про внесення 2 пунктів в список для можливого введення санкцій – це судно «Фортуна» і його власник КВТ-Рус, проти яких вже були введені санкції попередньою адміністрацією відповідно до іншого закону,
  • фактично ніяких нових юридичних осіб, проти яких США могли б ввести санкції, виявлено не було,
  • доповідь Держдепу повністю не відповідає вимогам,
  • сьогоднішні санкції абсолютно неадекватні,
  • ми очікуємо, що Держдеп якомога швидше проведе брифінг, щоб обговорити, коли адміністрація Байдена планує зробити подальші дії проти додаткових російських юридичних осіб, які в даний момент беруть участь в підпадає під санкції діяльності, як цього вимагає закон,
  • наміри Конгресу ясні і не можуть бути проігноровані: обов’язкові приписи, прийняті при двопартійній підтримці в двох останніх оборонних бюджетах, призначені для того, щоб зупинити завершення будівництва шкідливого російського трубопроводу «Північний потік-2».

Тези від Ріша:

  • доповідь надала назви 2 російських компаній, які зараз займаються будівництвом газопроводу «Північний потік-2», а також 18 компаній, які припинили свою участь в будівництві проекту,
  • німецьких компаній в списку для можливого введення санкцій немає,
  • я глибоко стурбований і розчарований доповіддю Держдепу і його рішенням відмовитися від додаткових санкцій відносно інших суб’єктів, що беруть участь в будівництві,
  • компанії, не охоплені доповіддю Держдепу, в даний час активно підтримують будівництво «Північного потоку-2».

Заяви Маккола дають зрозуміти, що як мінімум республіканці в Конгресі чітко націлені на продовження санкційного тиску на проект МГП «Північний потік-2». Це створює серйозні складності для Байдена, який перебуває при владі лише місяць і отримав у спадок від Трампа вкрай напружені відносини з Німеччиною.

Це змушує адміністрацію Байдена лавірувати між тиском Конгресу, прагненням продовжити стримування Росії і необхідністю налагодження відносин з Німеччиною.

З одного боку, Байден прямо називає «Північний потік-2» поганою угодою для Європи, а з іншого – адміністрація США дає сигнал Німеччині про готовність вести діалог по проекту. Переговори щодо проекту США і Німеччина ведуть, але обговорення проходить в закритому режимі, їх суть не розкривається.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram