У Кабміні хочуть ввести акциз на продаж «зеленої» електроенергії

Українська влада хоче ввести акцизний податок на продаж «зеленої» електроенергії, зараз пропонується широкий діапазон ставки – від 3,2% до 40%, точні цифри ще обговорюються, пише ЕП.

Відзначається, що питання введення акцизного податку на продаж електроенергії з відновлюваних джерел енергетики вже обговорювалося влітку минулого року.

«Тоді Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) пропонувала ввести ставку розмірі 3,2% і за рахунок цього погасити борги перед самими ж «зеленими». На той момент «Укренерго» заборгувало виробникам електроенергії близько 20 млрд грн.

Представники останніх назвали ініціативу регулятора примусовим фінансовим обмеженням гравців ринку і додатковим зниженням «зеленого» тарифу.

«Це погіршує умови для проектів ВДЕ і підштовхує інвесторів все ж звернутися до міжнародних арбітражів», – заявляв тоді голова «Української вітроенергетичної асоціації» Андрій Конеченков.

Він також звернув увагу, що питання впровадження акцизів взагалі не належить до повноважень НКРЕКП і вимагав внесення змін до Податкового кодексу.

Тепер влада вже хоче ввести акциз для «зелених» шляхом внесення змін до Податкового кодексу, і ця норма міститься в новій концепції, яку розглядатиме уряд.

«Пропонується дуже широкий діапазон ставки: від 3,2% до 40%. Точні цифри ще обговорюються», – говорить джерело в уряді. Втім, за його словами, в сценарій з введенням 40% акцизу ніхто не вірить.

У той же час за розрахунками НКРЕКП, мінімальний рівень акцизу в 3,2% може принести більше 1,5 млрд гривень додаткових надходжень на рік.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram