Ольга Буславець

Буславець прагне знизити «зелені» тарифи та ввести відповідальність за небаланси

Міністерство енергетики та захисту довкілля, разом із прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, проведуть перемовини з інвесторами ВДЕ та запропонують законопроект, який буде передбачати зупинення будівництва нових електростанцій на відновлюваних джерелах за «зеленим» тарифом, його зменшення та запровадження відповідальності за небаланси.

За інформацією прес-центру міністерства про це 2 травня в ефірі одного із телеканалів повідомила т. в. о. міністра Ольга Буславець.

«…Звичайно, це зменшення «зеленого» тарифу, обов’язкова фінансова відповідальність за небаланси. Нам на сьогодні потрібно зупинити нове будівництво «сонця» і «вітру» за «зеленим» тарифом і перейти на аукціонну модель підтримки», – сказала Буславець, описуючи зміст майбутнього законопроекту.

Читайте також:  Буславець розповіла, як долатиме кризу в електроенергетиці

Також вона повідомила, що найближчим часом буде проведена нарада з інвесторами, разом із прем’єр-міністром Денисом Шмигалем на якій, сторонам буде запропоновано укласти меморандум, який ляже в основу майбутнього законопроекту.

Буславець визнала, що на сьогодні «зелені» тарифи занадто великі для їх покриття з виплат ДП «Гарантований покупець».

«На сьогодні тариф дуже завеликий, і наша національна економіка не може сплачувати таку велику ціну, а енергетична система – технічно не спроможна її інтегрувати з забезпеченням безпеки постачання», – сказала вона.

Читайте також:  Буславець перегляне фінплани генеруючих компаній

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram