«Зелені» обурилися зверненням Комунікаційної платформи в АМКУ

Українська вітроенергетична асоціація звинуватила в маніпуляції «Комунікаційну платформу Ліга антитрасту», яка звернулася в Антимонопольний комітет України із заявою про неконтрольоване державне субсидування виробників ВДЕ.

Відповідну заяву оприлюднено на сайті Асоціації в Facebook.

«Інформація, представлена «Комунікаційною платформою Ліга антитрасту» є спотворенням положень чинного законодавства, черговою спробою нівелювати всі досягнення сектора відновлюваної енергетики та приховати махінації на ринку електричної енергії, а також свідчить про неспроможність управління сектором енергетики», – відзначили в УВЕА.

У УВЕА звернули увагу на ряд помилкових тверджень в матеріалі «Ліги». Зокрема, про те, що держава нібито підтримує «зелену» енергетику 15 років, хоча насправді перші проекти з альтернативної енергетики почали отримувати «зелений» тариф тільки після 2010 року.

«Більш того, вже два роки сектор очікує впровадження іншого інструменту державної підтримки – «зелених» аукціонів – яке неодноразово переносилося, починаючи з квітня 2019 року», – відзначили в УВЕА.

В Асоціації вважають, що публікацію зробили на замовлення власників промислових підприємств, які прагнуть отримати привілеї при оплаті за електричну енергію, і мати надприбутки за здійснення махінацій на ринку електричної енергії.

У УВЕА також спростували твердження авторів публікації про те, що нібито «зелений» тариф спеціально завищений для забезпечення можливості держави скуповувати всю «зелену» е/е, зазначивши, що нарощування виробництва з альтернативних джерел направлено на раціональне споживання викопних видів палива і зменшення залежності України від імпорту.

«Зелений» тариф застосовується державою для сприяння використання відновлюваних джерел енергії та є економічним стимулом держави, спрямованим на заохочення використання таких джерел при виробництві електроенергії та прискорення впровадження відповідних екологічно чистих технологій», – відзначили в УВЕА.

У УВЕА відзначили, що, за станом на 31 грудня 2020 року, частка ВДЕ становить всього лише 11,3% з урахуванням ГЕС великої потужності, а без урахування ГЕС – лише 7,3%.

«З огляду на відсутність введення «зелених» аукціонів, скорочення «зеленого» тарифу для існуючих і нових станцій в 2020 році, наявність заборгованості перед виробниками з ВДЕ в понад 20 млрд грн і наявність у влади лобістів нішевих промислових груп, досягнення 19% на кінець 2021 року , тобто зростання частки ВДЕ майже в три рази за все за один рік, виглядає щонайменше нереалістичним», – відзначили в УВЕА.

Раніше повідомлялося, що «Ліга антитрасту» звернулася до АМКУ з приводу нібито завищеного «зеленого» тарифу.

Автори звернення наголошують, що наслідками безконтрольного субсидування державою «зеленої» генерації стали подорожчання електроенергії для підприємств і скорочення обсягів виробництва енергії з «традиційних» джерел.

Довідка.

Так звана “Комунікаційна платформа Ліга антитраста” є віртуальним проектом і складається з однієї людини – Агії Аббасівни Загребельської – колишньої держуповноваженої АМКУ (2015-2019 рр.). Платформа є спільним проектом ГО «Наші гроші», яке фінансує Міжнародний фонд «Відродження», заснований фінансовим спекулянтом Джоржем Соросом, і  ГО «Рада захисту конкуренції та споживачів», засноване колишніми держуповноваженими АМКУ Агією  Аббасівною Загребельською і Анною Ігорівною Артеменко, а також Юрієм Петровичем Ніколовим – редактором сайту «Наші гроші».

 

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram