АМКУ підозрює компанії Григоришина у змові на тендерах його обленерго

Антимонопольний комітет України завершив розслідування змови між трьома компаніями з групи Костянтина Григоришина на тендерах обленерго, що йому належали.

Про це повідомляє «Ліга антитрасту».

«ТОВ «Інвестиційна компанія «Енергетичні Ресурси», ТОВ «Енерджі Сервіс» і ТОВ «Енерджі Інжиніринг» брали участь у тендерах з 2010 року, отримуючи підряди обленерго, акціонером яких була група Григоришина. Здебільшого, це були підряди на будівництво, ремонт та реконструкцію трансформаторних підстанцій або їх технічне переоснащення» – йдеться в повідомленні.

За даними з системи «Прозорро», лише за останні чотири роки ці фірми разом взяли участь щонайменше у дев’яти закупівлях на суму 190 млн грн. Щонайменше у чотирьох процедурах на 157 млн грн взяли участь дві з трьох фірм.

Частіше вигравали «Енергетичні Ресурси» – від 7 перемог. Мінімум по три підряди отримали «Енерджі сервіс» і «Енерджі інжиніринг».

Повідомляється, що ці компанії не демонстрували цінової конкуренції на аукціонах, та або взагалі не понижували ціну, або зниження було дуже незначним (до 1%).

Перше засідання АМКУ з розгляду цієї справи відбулось 29 жовтня. Рішення комітету очікується до кінця 2020 року.

Компаніям загрожує штраф до 10% річного доходу та заборона участі у торгах на 3 роки.

Група «Енергетичний стандарт» Костянтина Григоришина володіє акціями п’яти обленерго на паритетних умовах з Групою «Приват» Ігоря Коломойського – «Сумиобленерго», «Черкасиобленерго» (обидві – під контролем Григоришина), «Полтаваобленерго», «Запоріжжяобленерго» та «Тернопільобленерго» (три останні – під контролем Коломойського).

В 2019 році Григоришин втратив контроль над «Харківобленерго» на користь Вадима Новинського та росіянина Володимира Лук’яненка.

Читайте нас в Telegram: ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram