Приватизація державних обленерго не буде здійснена без RAB-тарифу – нардеп

Запропонована методика RAB-тарифу повинна бути переглянута, оскільки не відповідає міжнародному досвіду та знецінить активи обленерго, – Буймістер 

План приватизації державних обленерго не буде виконаний без ефективного переходу на стимулююче тарифне регулювання (RAB-тарифи), тому необхідно врахувати позицію учасників ринку, міжнародних стейкхолдерів та Фонду Держмайна. Про це заявила нардеп Людмила Буймістер в ефірі телеканалу Україна 24.

«У Фонду Держмайна щороку є план приватизації цих 4 обленерго і саме через те, що в нас немає нормальної системи RAB-регулювання, вони щороку не можуть цей план виконати. Тому їх оцінка цієї методології теж буде ключовою, і я сьогодні направила на них відповідне звернення, щоб вони надали свою позицію», – зазначила Людмила Буймістер.

За її словами, запропонована методика RAB-тарифу повинна бути переглянута, оскільки не відповідає міжнародному досвіду та знецінить активи обленерго.

«Регулятор запропонував таку методологію, якої в принципі в інших країнах в світі, де запровадили успішно RAB-регулювання, не було. Регулятор ділить існуючі активи обленерго і оцінює їх прибутковість в 1%. Фактично це означає, що ці активи стають безкоштовними», – підкреслила Буймістер.

Нардеп заявила, що також надіслала свої пропозиції щодо RAB-тарифу до НКРЕКП, ґрунтуються на тому досвіді роботи над цією темою в Польщі та Румунії.

RАB-тарифи, RAB-регулювання (Ragulatory Asset Base – регульована база активів) або стимулювальне тарифоутворення чи “стимулюючі” тарифи – це методика, яка має прийти на заміну витратній моделі і докорінно змінити підхід до формування тарифів для розподільчих компаній — обленерго (операторів системи передачі електроенергії в локальних мережах), що відповідно позначиться на їхній...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram